5 способів знайти собі хобі, коли ви стали матір’ю

5 способов найти себе хобби, когда вы стали матерью

Пам’ятайте всі, що ви любили робити до того, як у вас з’явилися діти? Ні? Як і більшість батьків! Як тільки діти з’являються в житті, можна легко забути про свої бажання. Однак, наші захоплення – це пристрасті, це те, що змушує нас оживати, тому дуже важливо, щоб ми продовжували переслідувати їх.

Не думайте про «потуранні» пристрасті, як про щось погане. Подумайте про це, як про запалюванні іскри всередині себе, світіння, яке буде падати на вашу сім’ю. Ігнорування вашої пристрасті може призвести до того, що ви будете почувати себе, як вичавлений лимон.

Редакція SUPER.UA призводить 5 способів того, як знайти собі хобі, коли ви стали матір’ю

1. Подумайте, що ви любили робити в дитинстві

5 способов найти себе хобби, когда вы стали матерью

Перенесіть цю думку у доросле версію. Ви любили кататися на санях по крутому схилу? Спробуйте інше заняття, відоме швидкістю і гострими відчуттями, наприклад, гірські лижі або сноуборд. Вони допоможуть вам повернути почуття, знайоме з дитинства. Любили лазити по деревах? Сходіть на заняття в критому скеледром. Ви любили збирати монети або наклейки? Подумайте про те, що ви могли б зібрати зараз. Шукати і збирати «скарби» весело в будь-якому віці!

2. Подумайте про те, що ви любите робити, коли ви з дітьми

5 способов найти себе хобби, когда вы стали матерью

Наприклад, ваша дитина вже ліг спати, а ви не можете відірватися від збирання дитячого пазла. Ну так купіть великі пазли і збирайте в своє задоволення! Вам сподобалося стріляти з дитячого пістолета? Спробуйте сходити в тир або з друзями пограти в пейнтбол. Сподобалося розгадувати загадки? Сходіть в квеструм! Головне, щоб вам подобалося.

3. Дотримуйтеся свого внутрішнього голосу

5 способов найти себе хобби, когда вы стали матерью

Ми твердо віримо в те, що всі відповіді життя знаходяться всередині нас, але ми занадто зайняті, щоб слухати свій внутрішній голос, який підказує нам, що нам потрібно робити. Проводите 10 хвилин щоранку, сидячи тихо наодинці, зосереджуючись на повільному, глибокому диханні. Потім, перебуваючи в стані підвищеної зосередженості, запитайте себе, що б ви хотіли зробити. У цій справі допоможе також медитація.

4. Подумайте про те, куди б ви хотіли піти з сім’єю, навіть якщо ваші діти будуть проти

5 способов найти себе хобби, когда вы стали матерью

Батьки схильні думати про місця, куди їх діти хочуть відправитися (дитяче кафе, парк розваг). А якби у вас не було дітей, де б ви провели суботній день або вечір? Іноді беріть свою дитину туди, куди він думає, що не хоче йти. Наприклад, ви вирішили піти з сім’єю в парк, але ваші діти проти такої розваги. Вони будуть скаржитися до тих пір, поки не дістануться туди, адже там також є чим зайнятися. Вони можуть покататися на велосипеді, погодувати качок, поїсти солодкої вати і т. д.

5. Уявіть собі, щоб ви хотіли створити (крім другої дитини!)

5 способов найти себе хобби, когда вы стали матерью

Це може бути новий музичний твір, картина, вірш, кулінарний шедевр, танець тощо. Все це особливі види пристрасті, які дарують нам відчуття насичення, завершеності. Подумайте про те, який проект ви б здійснили, якщо б у вас був час. Що приходить на розум? Зробіть хоча б міні-версію прямо зараз. Запишіться на одноразовий урок кераміки або почніть вести щоденник. Не дозволяйте піддавати себе цензурі або судити ваші таланти, адже дея полягає в тому, щоб відчувати себе добре, поки ви це робите. І нехай нова картина далека від шедевра, зате ви насолодилися процесом, у вас буде гарний настрій і ви зможете більше дарувати любові своєї сім’ї.

У сьогоднішнього покоління молодих мам є всі можливості не робити самопожертв, про яких ніхто не просить. Мами можуть багато. Головне — навчитися поєднувати і не забувати про себе.

  • Читайте також: 17 звичок щасливих матерів