5 способів залишатися незалежними у шлюбі

5 способов оставаться независимыми в браке

Багато людей розглядають серйозні відносини як певну трудність, якої необхідно уникнути, щоб не втратити свою незалежність. З-за цієї ідеї люди бояться заводити стосунки, вступати в шлюб. Починає здаватися, що шлюб обплутує вас, краде свободу.

Але шлюб, заснований на взаємній довірі, дає можливість розкрити себе, визначитися, що ж необхідно прокласти шляху до мрій. Адже в шлюбі – загальна мета, яку разом досягати легше, в той же час залишаючись незалежною особистістю.

Зробити це легко, застосувавши кілька відомих рад:

1. Визначте особистий простір

Наприклад, один з вас любить після роботи полежати на дивані, переглядаючи відео на YouTube з чашкою кави, а ви віддаєте перевагу тренування, а після неї – почитати книгу за вечерею. Ми всі різні, і інтереси у нас різні, тому не варто нав’язувати свої уподобання і потреби іншому, хіба що – за його згодою. Виділення особистого простору допомагає вам займатися саморозвитком і сприяє становленню як цікавого, динамічної людини, незалежно від вашого статусу відносин.

5 способов оставаться независимыми в браке

2. Підтримка дарує впевненість

Заохочуйте починання і таланти один одного, просуваючи вперед. Ніколи не критикуйте, адже критика – це ваша думка, а воно може сильно відрізнятися від думки іншого. Краще підтримайте, хоча б просто на словах, і це вселить упевненість у вашого партнера.

5 способов оставаться независимыми в браке

3. Знайте свою цінність

Усвідомлення того, що ви рівноцінні для сім’ї, дарує обом партнерам впевненість, як один в одному, так і в оточенні. Ви знаходите здатність знову і знову підтверджувати для себе правильність свого вибору. У той же час, ви обидва розумієте, що доповнюєте один одного.

5 способов оставаться независимыми в браке

4. Будьте гнучкими

Бути незалежним у відносинах – це палиця про два кінці. Ви повинні враховувати не тільки свої інтереси, але і розуміти, що потрібно іншому. І ви повинні спокійно ставитися до хобі або захоплення один одного. Пам’ятайте, що ваш партнер – це людина з хитромудрим минулим, багатовимірним цим відкритим і майбутнім – точно так само, як ви.

5 способов оставаться независимыми в браке

5. Дві половинки одного цілого

Часто пари описують себе як кращих друзів. Але вони часто помиляються, вважаючи, що партнер повинен задовольняти всі потреби іншого, які можуть бути абсолютно нереалістичними. У скоєному шлюбі важливо, щоб кожна людина діяла в інтересах обох. Не може бути цілого без двох половинок. Кожен з нас несе відповідальність за іншого.

Не варто фокусуватися на ідеальних відносинах; замість цього треба будувати здорові, продуктивні стосунки з тим, хто буде відповідати вашим потребам, а ви – його. Ви повинні доповнювати один одного, не конкуруючи і не домінуючи.

5 способов оставаться независимыми в браке

Читайте також 6 ознак, що відносинам не потрібно давати другий шанс