5 способів максимально ефективно використовувати голодування

5 способов максимально эффективно использовать голодание

Ви можете навіть не здогадуватися про те, що дотримуєтеся переривчастого живлення: ви спізнювалися на роботу, тому вибігли з будинку, не з’ївши при цьому сніданок; ви цілеспрямовано не їли сніданок, так як знали, що ввечері вас чекає щільний вечеря. Переривчасте харчування (інтервальне голодування) – режим харчування, який не ставить строгих обмежень на те, що ви їсте, він контролює час, відведений на прийом їжі.

Типи інтервального голодування:

5 способов максимально эффективно использовать голодание

16:8

Ви голодуєте протягом 16 годин, а їсте протягом наступних 8 годин. Зазвичай голодування починається з пізнього вечора (8-9 годин вечора) до полудня. У проміжку, відведеному на харчування, ви можете з’їсти дві великі порції страви і невелику закуску, або всього 2 страви залежно від калорійності. Цей тип голодування є дуже популярним, так як раціон кожна людина підбирає під себе.

5:2

Суть такого режиму харчування в тому, що протягом 5 днів в тиждень ви харчуєтеся в звичайному режимі, а двічі на тиждень протягом 24 годин їсте не більше 500 калорій (рекомендується жінкам) і 600 калорій (чоловікам). Багатьом подобається цей режим голодування, адже, по суті, навіть у «дні голодування» ви їсте, нехай і маленькі порції.

«Їж-голодуй-їж»

Бред Пілон пропонує іншу структуру переривчастого харчування. Протягом 5 днів в тиждень ви харчуєтеся в звичайному режимі, не обмежуючи себе у виборі їжі. Але рекомендується з розумом підходити до цього питання і не зловживати висококалорійними продуктами. Протягом двох або одного 24-годинного періоду голодування ви можете лише пити напої, які не містять калорії.

«Дієта воїна»

Ви постите протягом 20 годин щодня і їсте один великий вечерю кожен вечір. У період голодування вам дозволено є невеликі порції свіжих овочів або фруктів, свіжовичавлені соки і білки. Протягом наступних 4 годин ви їсте в певному порядку: овочі, білки, здорові жири, а лише потім вуглеводи (тільки в тому випадку, якщо ви голодні).

Читайте також: Кращі продукти для харчування переривчастим методом

Які переваги періодичного голодування?

5 способов максимально эффективно использовать голодание

Дослідження показують, що ті чи інші типи голодування дозволяють прискорити метаболізм, сприяють тому, що наше тіло починає використовувати жир як енергії, полегшує процес спалювання зайвих кілограмів. До того ж переривчасте харчування на відміну від звичайного скорочення калорій дозволить вам зберегти м’язову масу при дефіциті калорій.

А що на рахунок сніданку?

З дитинства нам говорили, що сніданок – найважливіший прийом їжі. Але дослідники не можуть навести доказів того, що сніданок дійсно допомагає схуднути. Можливо, вся справа в тому, що люди вірять у необхідність і користь сніданку – і тоді він діє як плацебо. Все це індивідуально: хтось краще себе почуває після сніданку, інші ж люди не втрачають працездатності, якщо його пропускають.

Втрата ваги залежить від загальної кількості споживаних калорій в день, а не від того, снідали ви чи ні. Якщо ви є людиною, яка вранці відчуває голод і не може без сніданку, можливо, переривчасте харчування вам не підходить. Але гарненько продумайте все і розгляньте всі переваги такого режиму харчування.

Читайте також: 10 порад, які допоможуть забути про зайву вагу