5 причин неприємного запаху з рота

5 причин неприятного запаха изо рта

З неприємним запахом з рота може зіткнутися кожен. Незважаючи на це, мало кому буде приємний співрозмовник, від якого потрібно ухилятися, та ще так, щоб не показати всім виглядом свою неприязнь.

Редакція SUPER.UA наводить головні причини появи неприємного запаху з рота і розповідає, як від нього можна позбутися.

1. Недостатня гігієна ротової порожнини

5 причин неприятного запаха изо рта

Так, ви чистите зуби щодня. Проте робити це потрібно як мінімум 2 рази – вранці і ввечері. Також не варто ігнорувати важкодоступні місця, де зазвичай скупчується велика кількість бактерій, які в результаті дають неприємний запах. Потрібно також користуватися ниткою для зубів, щоб як слід очистити простір між зубами. Важливо по можливості проробляти цю процедуру після їжі.

Крім того необхідно очищати мову не менш ретельно, ніж всі зуби. Наліт з бактеріями мовою може вплинути на виникнення таких захворювань, як глосит і стоматит, а також бути причиною поганого запаху з рота.

Щоб правильно чистити язик, потрібно використовувати спеціальні ложечки або скребки, які зазвичай можна знайти в аптеках. У крайньому випадку можна використовувати свою зубну щітку.

2. Гінгівіт

5 причин неприятного запаха изо рта

Це запалення ясен без порушення зубо-ясневого з’єднання. Гінгівітом страждають близько 90% усього земного населення, навіть не підозрюючи про це – ще причина відвідувати стоматолога .

Це захворювання виникає в результаті накопичення бактерій в межзубном просторі. З часом поганий наліт перетворюється на зубний камінь, який потрапляє під десна і викликає неприємний запах. Уникнути цього можна регулярно користуючись тією ж зубною ниткою, або піти до стоматолога. Процедура повністю безболісна, але є обов’язковою.

3. Хворі зуби

5 причин неприятного запаха изо рта

Звертайтеся до лікаря якомога раніше, якщо вас час від часу турбує зуб. Непотрібно списувати біль на чутливість і радіти, що з часом вона сама проходить. Крім того, довгий бездіяльність може призвести до видалення зуба, а запальні процеси викликають неприємний запах з рота, про який ви можете і не знати.

4. Зуби мудрості

5 причин неприятного запаха изо рта

Більшість з нас про це навіть не знають, що поява зубів мудрості теж може сприяти неприємного запаху з рота. Вся справа в тому, що вони можуть проростати не повністю, частково залишаючись під яснами. Саме там накопичуються залишки їжі, які перетворюються у наліт. Якщо ви потрапили в подібну ситуацію – зверніть особливу увагу на цю ділянку під час чищення зубів.

5. Небажана їжа і шкідливі звички

5 причин неприятного запаха изо рта

Любителі кави і курці точно знайомі з проблемою неприємного запаху з рота. Звичайно, чистити зуби після кожної чашки кави і сигарети – не кращий варіант, але можна скористатися спецжидкостью, яка доступна в аптеках, і прополоскати порожнину рота. Поганий запах може також викликати міцний чай, смажене м’ясо, цибулю, а також часник. Якщо у вас немає можливості очистити порожнину рота, скористайтесь жувальною гумкою або спреєм, який замаскирирует запах.

Ефективні способи позбутися від неприємного запаху з рота:

  • дотримуйтесь гігієну порожнини рота – чистіть зуби 2 рази на день, не забувайте про мову і регулярно користуйтеся зубною ниткою;
  • відвідуйте стоматолога – не тільки уникнути неприємного запаху з рота, але і щоб запобігти неприємні наслідки з зубами;
  • беріть скрізь з собою ополіскувач для порожнини рота, у крайньому випадку – жувальну гумку або спрей.

Читайте також Як впливає вживання вина на жіноче здоров’я