5 причин, чому ніяк не виходить схуднути

5 причин, почему никак не получается похудеть

Коли ви робите спроби схуднути, ви бачите короткострокові результати, але, коли вони зникнуть, ви можете в один момент здатися і сказати собі, що ви ставитеся до того типу людей, які просто не можуть позбутися від жиру. Але це не правда. Кожен може схуднути, але потрібно знати про те, що саме допоможе досягти бажаного.

Якщо ви перестали втрачати вагу, це може означати, що кількість споживаних калорій вище кількості спалюваних. У такому випадку потрібно перерахувати кількість споживаних в їжу калорій, переглянути все те, що ви їли за останні 2 тижні і визначитися, що потрібно виключити з раціону.

Якщо ви дотримуєтеся дефіцит калорій, але вага залишається незмінним, спробуйте врахувати наступні фактори, які заважають вам схуднути:

5 причин, почему никак не получается похудеть

#1: ви сидите на дієті занадто довгий час

Якщо ви дотримуєтеся дієти протягом довгого часу, ваш метаболізм може сповільнитися. Коли ви худнете і займаєтеся спортом, ваше тіло потребує енергії. Її нестача призводить до проблем зі здоров’ям, а також заважає скинути зайву вагу, навіть якщо спочатку вам це вдалося зробити. Щоб уникнути цього, перерахуйте кількість споживаних калорій в день на основі вашого нового ваги. Зважуйтеся протягом наступних 2-3 тижнів, щоб дізнатися, відновилася втрата ваги. Якщо це не спрацювало – робіть перерви від дієти, щоб прискорити метаболізм.

#2: ви не уникаєте стресу і погано спите

Дієта – це стрес для вашого організму. Якщо ви робите це протягом тривалого періоду часу і при цьому мало спите – ваше тіло починає виробляти гормон, званий кортизолом («гормону стресу»). Такий стрибок призводить до того, що ви починаєте накопичувати жир і надлишки води, з-за чого не тільки не зможете схуднути, але навіть почнете набирати вагу.

Щоб уникнути цього, варто звести до мінімуму стрес: робіть медитацію, ходіть на масаж, займіться спортом. Займіться тим, що приносить вам радість і заспокоює вас. Крім того, варто поліпшити якість сну: не пийте кофеїновмісні напої вдень, не дивіться телевізор і не користуйтеся телефоном перед сном, переконайтеся, що ваша спальня досить темна, придбайте зручний матрац і гарну подушку.

5 причин, почему никак не получается похудеть

#3: ви боїтеся нарощувати м’язи

Якщо ви скоротили кількість споживаних калорій і регулярно займаєтеся спортом, але цифра на вагах не змінюється – це може бути пов’язано з тим, що ви нарощуєте м’язи. Це відбувається одночасно зі спалюванням жиру. І цього не варто боятися. Кожен місяць робіть фото свого тіла, щоб побачити, як воно змінюється і стає більш рельєфним.

Вимірюйте талію, щоб переконатися, що ви схудли, нехай навіть ваги кажуть вам, що це не так. Коли ви відчуєте, що джинси стали вам великі, а в футболках вам навіть тісно – ви на правильному шляху і дійсно схудли, при цьому наростивши м’язи.

#4: ви зациклилися лише на втрати жиру

Якщо ви вже схудли, замість того, щоб продовжити худнути, зосередьтеся на тому, щоб наростити м’язи. Це дозволить вам зберегти здоровий вагу на довгий час на відміну від короткочасних тренувань на спалювання жиру. Зрозумійте, що, коли ви втратите жир, відсутність м’язів стане більш помітним, і ви навряд чи будете задоволені своєму відображенню в дзеркалі.

5 причин, почему никак не получается похудеть

#5: ви квапите події

Щоб втратити жир, вам знадобиться набагато більше часу, ніж ви припускали. Можливо, ви сподіваєтеся побачити результат після кожного дня тренування, але реальність така: прогрес буде проявлятися на щотижневій та щомісячній основі. В цьому випадку потрібно набратися терпіння і довіряти своїй програмі тренувань та дієти. Заведіть щоденник з харчування і тренувань, щоб дізнатися, що саме приносить більше користі вам і вашому тілу. Щодня зважуйтеся і підраховуйте, скільки в тиждень ви втрачаєте кілограмів. Не звертайте з шляху і продовжуйте нагадувати собі, для чого ви це робите.

Читайте також: 3 стратегії схуднення, які точно допоможуть