5 причин, чому набір зайвої ваги під час вагітності це не страшно

5 причин, почему набор лишнего веса во время беременности это не страшно

Багато жінок всерйоз комплексують через зайвих кілограмів, набраних під час вагітності. І їх невдоволення своїм тілом тільки посилюється після не дуже тактовні ремарок з боку знайомих і родичів в стилі: «Який же ти став великий!» Однак, якщо ви одужали в межах норми, не варто панікувати — у більшості випадків при дотриманні здорового способу життя після пологів зайві кілограми зникають так само швидко, як і з’явилися.

В цілому в світовій лікарській практиці прийнято вважати, що допустимий набір ваги для жінок з нормальним індексом маси тіла становить 10-15 кг за сорок тижнів. При цьому для майбутніх матусь, які до вагітності були худишкам, цей поріг підвищений до 12-18 кг. А от жінкам з надлишковою масою тіла, навпаки, рекомендують набирати не більше 7-11 кг за весь період виношування дитини. Звичайно ж, у разі багатоплідної вагітності ці норми збільшуються.

Набір ваги під час вагітності — це не патологія, а нормальний фізіологічний процес. Давайте розберемо п’ять основних переваг зайвих кіло в «цікавому положенні»:

Ці кілограми важливі для дитини

5 причин, почему набор лишнего веса во время беременности это не страшно

Зростаючий дитина вимагає більше поживних речовин для свого нормального розвитку, саме тому ваш організм запасається жировими відкладеннями. Гінекологи стверджують, що жінки, які набрали дуже мало ваги під час вагітності, більше ризикують народити недоношену дитину або ж малюка, який страждає від проблем з диханням, роботою серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту.

У всьому винні гормони

5 причин, почему набор лишнего веса во время беременности это не страшно

В тому, що ваш організм в режимі накопичення вимагає певні продукти, які чомусь здаються вам надзвичайно смачними, винні гормони. Саме вони змушують тіло запасатися жиром на випадок, якщо додаткові калорії знадобляться для харчування дитини. Відразу ж після пологів гормональний фон перебудуватися, і вашу пристрасть до бізе ночами як рукою зніме.

Хто відмовиться від пишних грудей?

5 причин, почему набор лишнего веса во время беременности это не страшно

Зазвичай перше, що збільшується при вагітності, це груди. Під дією тих же гормонів в молочних залозах затримується зайва рідина. Груди буквально «розпухає» також з-за того, що заздалегідь готується до годування малюка. У середньому груди вагітної жінки стає важче на кілограм і на кілька розмірів більше, що не може не радувати власниць чашки А.

Ваша попа не завжди буде такий же великий

5 причин, почему набор лишнего веса во время беременности это не страшно

Знання того, що ті зміни в організмі, які відбуваються під час вагітності, не постійні, дозволить вам трохи розслабитися і, можливо, навіть полюбити свої нові форми. Зрештою, коли б ви ще могли дізнатися, як це — мати п’ять точкою, як у Джей Ло?

Зайві кілограми швидко йдуть

5 причин, почему набор лишнего веса во время беременности это не страшно

Як тільки з чергової потугою ваше тіло виштовхне дитини на світло, ви вже скинете близько п’яти кілограмів, на які припадав вага дитини, плаценти та амніотичної рідини. Ще протягом декількох тижнів у процесі зниження рівня «вагітних» гормонів, ви позбавитеся від зайвої рідини, накопиченої в тілі у вигляді набряків, а також жирових відкладень. За умови, що за 40 тижнів ви набрали вагу в межах своєї норми, повернутися в «добеременную» форму, дотримуючись правил здорового харчування і не відмовляючись від фізичних навантажень, можна всього за пару місяців.

Читайте також 12 способів позбутися від печії при вагітності