5 порад для тих, хто тільки придбав собакою

5 советов для тех, кто только обзавелся собакой

Отже, ви зважилися завести домашню тварину. Вихованець — це велике задоволення, радість, і велика відповідальність, адже, як казав Маленький принц, ми у відповіді за тих, кого приручили.

1. З чого почати?

Цуценяті до 4 місяців треба одержувати їжу від 4 до 6 разів на добу, а це фактично означає постійне присутність поруч. На допомогу може прийти автоматична годівниця з дозатором, яка допоможе проконтролювати режим прийому їжі. Привчати цуценя до годівниці слід поступово і обережно.

Перебуваючи в такому ніжному віці, щенята ще не отримали всіх необхідних щеплень, а це значить, що прогулянки на вулиці поки «поза законом». Для задоволення фізіологічних потреб цуценя ви повинні привчити його до пелюшок (на це піде кілька днів), що дозволить залишати цуценя. Але не варто сподіватися, що все буде гладко, «сюрпризи» по кутах практично неминучі.

5 советов для тех, кто только обзавелся собакой

Після всіх щеплень нарешті можна буде щодня гуляти. Прогулянки повинні відбуватися приблизно в один і той же час кожен день, щоб собака звикала до режиму дня.

Варто мати на увазі, що у цуценят починають з’являтися «дорослі» зуби, що викликає бажання що-небудь погризти. Подбайте про підходять іграшки для вихованця, а взуття і все, що можна потенційно згризти краще прибрати вище і подалі.

З дорослою собакою трохи легше — їй простіше адаптуватися до режиму годування, прогулянок, а також вже точно можна практично без наслідків залишати вдома на самоті.

2. Подбайте про здоров’я вихованця, регулярно відвідуючи ветеринара

Перше відвідування ветеринарного лікаря повинно бути підготовкою до вакцинації. Лікар надасть рекомендації по підготовці на основі способу життя і фізіології собаки. У віці 8 тижнів цуценят починають прищеплювати, в 10 тижнів — повтор процедури плюс щеплення від сказу.

5 советов для тех, кто только обзавелся собакой

Далі здорову собаку слід прищеплювати раз в рік. Профілактичні огляди проводяться 1-2 рази на рік.

Окремий вид турботи про собаку являє собою грумінг — догляд за зубами, вухами, волоссям, очима, кігтями. Привчання до грумингу рекомендується починати з раннього віку, тоді собака засвоїть всі правила гігієни швидко.

3. Допоможіть адаптувати до навколишнього світу

Виховання собаки повинне починатися з самого першого дня в будинку. Щеня повинен засвоїти базові команди: «Лежати», «місце», «фу», «не можна», «до мене», «поруч». Навчання повинно проходити в ігровій формі і чергуватися з прогулянками й спілкуванням.

5 советов для тех, кто только обзавелся собакой

Навчати собаку можна як самостійно, так і з допомогою кінологічної школи. При бажанні ви можете також пройти індивідуальне навчання з інструктором по дресируванню, щоб навчитися розуміти собаку і працювати з нею.

4. Сформуйте збалансований раціон

Швидко зростаючому організму тварини необхідні поживні елементи, тому харчування має бути збалансоване з урахуванням харчової цінності продуктів. Можна годувати собаку як натуральними продуктами, так і кормами.

Що стосується кормів, то слід вибирати «повнораціонний» корм: це означає, що виробник гарантує наявність всіх необхідних речовин в ретельно підібраному кількості. Рекомендації по годівлі також можна отримати у ветеринарного лікаря.

5. Заохочуйте активність собаки та ігри

Здоров’я собаки видно по тому, як вона грається на просторі. Ігри ж — це не лише зарядка для тварини, але і для його господаря. Включивши в прогулянку ще й легкі вправи та ігри, ви зміцните зв’язок з собакою і будете отримувати задоволення від спілкування.

5 советов для тех, кто только обзавелся собакой

 

Читайте також 15 порід собак, які відмінно впишуться в активний спосіб життя