5 перевірених способів змусити себе піти в спортзал

5 проверенных способов заставить себя пойти в спортзал

В черговий раз пропустили тренування і навіть не спромоглися придумати відмовку? Схоже, що ваш план схуднення знову виявився похованим під купою інших обов’язків і турбот. Якщо не хочете остаточно зневіритися у своїх силах, пора випробувати ці п’ять способів мотивації регулярно відвідувати спортзал:

Виробити звичку

У своїй книзі «Сила звички. Чому ми живемо і працюємо саме так, а не інакше» американський журналіст і письменник Чарльз Дахигг описав механізм, як ваше тіло і розум виробляє ті чи інші звички. При певних умовах створюються так звані неврологічні петлі, в яких певні знаки змушують мозок діяти за звичною установці. Так, якщо ви введете в звичку винагороджувати себе за кожне тренування якимось приємним сюрпризом, що з часом будете сприймати походи в спортзал як щось приємне і побіжите на чергове заняття з радістю.

Дати публічну обіцянку

Вам навряд чи захочеться зійти з наміченого шляху, якщо в самому його початку ви повідомте всім близьким і знайомим про те, що вирішили грунтовно взятися за своє тіло. Найкраще заведіть спеціальної блозі або ж регулярно діліться своїми результатами в соціальних мережах, щоб друзі були свідками вашого прогресу. Їх підбадьорювання і захоплення і буде найсильнішою мотивацією рухатися далі.

Як варіант, також можна зареєструватися на спеціальному сайті, де по досягненню запланованого результату навіть можна виграти грошовий приз.

5 проверенных способов заставить себя пойти в спортзал

Вибрати підходящий вид спорту

Дуже часто небажання йти на тренування пов’язано з тим, що вам просто не подобається те, чим ви займаєтеся. Так навіщо тягати гантелі, якщо це вам не по душі, коли існує так багато видів фізичної активності? Спробуйте себе в плаванні, запишіться на пробний урок скелелазіння, візьміть на прокат велосипед… Експериментуйте, поки не знайдете ідеальний для себе вид спорту.

Збільшувати навантаження поступово

Головна помилка багатьох новачків у спорті — відразу накинутися на всі тренажери, вимотати своє тіло під нуль і потім страждати від крепатури як мінімум тиждень. Якщо не хочете зі старту відбити собі охоту ходити в спортзал, почніть з малого і поступово збільшуйте навантаження. В ідеалі скористайтеся послугами персонального тренера, який розпише для вас план тренувань на найближче майбутнє, а потім буде вносити в нього корективи у міру того, як буде прогресувати ваше тіло.

Позитивно мислити

Досить часто люди, які зайнялися спортом за велінням душі і тіла, швидко впадають у відчай, оскільки не бачать миттєвого результату, а також з-за того, що після 2-3 місяців наполегливої роботи трапляється так званий ефект плато. Щоб не опустити руки в такі моменти, дуже важливо добре розуміти мету, до якої ви прагнете, чітко візуалізувати фінальний результат і усвідомлювати всі перешкоди, які можуть зустрітися на шляху до нього, і способи їх подолання. Можна повісити на стіні портрет знаменитості, чиї форми ви вважаєте ідеальними, або ж купити дуже гарне плаття, але на два розміри менше, і поставити собі мету поміститися в нього до якогось знакової події.

Читайте також 7 корисних фітнес-акаунтів, які підвищать дозу мотивації