5 міфів про бігу, калоріях і втрати ваги

5 мифов о беге, калориях и потере веса

Побутує думка, що люди, які серйозно займаються бігом, не можуть страждати ожирінням. Насправді це не зовсім так. Деякі спортсмени примудряються набрати кілька зайвих кілограмів навіть в процесі підготовки до серйозного забіжу. Звучить дивно, але це правда.

Ми вирішили розвіяти декілька найпоширеніших міфів про бігу і схудненні.

5 мифов о беге, калориях и потере веса

1. Тренування гарантують втрату ваги

Старанні тренування – це рівно 50% від того, що ви повинні робити. Правильне харчування є не менш важливим фактором. Втрата ваги стає можливою за умови, що ви вживаєте менше калорій, ніж спалюєте.

2. Збільшення навантажень прискорює втрату ваги

Бігуни інтенсивно тренуються протягом 3-4 годин. Решту дня вони не отримують практично ніяких фізичних навантажень. В цьому криється секрет імовірного набору ваги. Справа в тому, що ви не зможете бігати довше декількох годин, а для схуднення потрібно розподіляти навантаження рівномірно. Здійснюйте тривалі піші прогулянки і перестаньте користуватися ліфтами.

5 мифов о беге, калориях и потере веса

3. Кілометраж є вирішальним фактором

Чим більше кілометрів ви подолаєте, тим більше калорій втратите. Звучить логічно, але не все так просто. Наш організм миттєво реагує на втрату калорій, тому після забігу у вас прокинеться хороший апетит. Дуже часто бігуни компенсують енергетичні витрати практично на 100% протягом декількох годин після тренування.

4. Для досягнення результату потрібно працювати 6 днів на тиждень

Недавні дослідження показали, що графік з 4 тренувальними днями є найбільш ефективним для схуднення. Якщо ви будете тренуватися частіше, то заробите втома, яка в рази знизить вашу працездатність. У підсумку ви втратите дуже мало калорій.

5 мифов о беге, калориях и потере веса

5. Пари, які тренуються разом, худнуть однаково

Це не так, оскільки у кожної людини обмін речовин проходить з різною швидкістю. Також, дослідження показали, що чоловіки втрачають вагу трохи швидше, ніж жінки. Це пов’язано з тим, що жіночий організм намагається створити певний запас поживних речовин, який необхідний для виношування дитини.

Читайте також: 5 порад, які допоможуть не переїдати після тренування