5 лайфхаков, які допоможуть налагодити харчування у перебірливого в їжі дитини

5 лайфхаков, которые помогут наладить питание у переборчивого в еде ребенка

Практично будь-яка дитина 2-5 років дуже активний, допитливий і непосидючий, і утримати його за столом з ложкою в руках часом виявляється нелегким завданням. Більш того, в такому віці діти починають рости повільніше, ніж у період до року, а тому у них може спостерігатися зниження апетиту і з’явитися перебірливість в їжі. Якщо у вас вдома живе такий «нехочуха», не варто впадати у відчай і тим більше позбавляти дитину корисних продуктів, навіть якщо вони здаються йому непривабливими. Ресурс Motherly радить випробувати ці п’ять методів, що допомагають нагодувати перебірливих в їжі дітей корисними і смачними стравами:

Робити пюре і смузі

Ваша дитина терпіти не може брокколі або гарбуз? Не біда. Просто додайте ці продукти до варенному картоплі — кілька помахів заглибним блендером, і смачне, корисне і дуже яскраве пюре готове! Те ж стосується і улюблених фруктів: їх можна додавати в молочні коктейлі, соки або йогурт в пюрированном вигляді.

Перетворити прийом їжі в веселощі

Коли перебірливий у їжі дитина сідає їсти, трапеза може перетворитися на справжню каторгу. Один хворобливий досвід — і його вже не посадити за стіл без прохань і докорів. Спробуйте перетворити прийом їжі в розвагу, а не обов’язок, і ви самі здивуєтеся результату. Подавайте їжу на барвистій посуді, вирізання з овочів зірочки, сердечка або інші фігурки. Такий обід стане справжнім веселощами для малюка, і він сам не помітить, як «поглинув» всю порцію, а то ще й попросить добавки.

5 лайфхаков, которые помогут наладить питание у переборчивого в еде ребенка

Готувати їжу, яку можна їсти руками

Хороші манери, дуже важливі, але давайте дивитися правді в очі: всі діти люблять їсти руками і вмочати хліб у смачні соуси. Якщо за вашим столом завівся «примхливий», який навідріз відмовляється користуватися виделкою, приготуйте йому блюдо, яке можна з’їсти і без приладів: нарізане смужками варене куряче філе, почищений огірок, маленька морква і так далі. Також можна приготувати корисний, а головне дуже ситний хумус, в який малюк буде вмочати хліб або крекер.

Перетворити дитину в кухаря

Ви будете здивовані тим, як багато насправді дитина може зробити на кухні. Попросіть малюка допомогти розбити яйця для омлету, помити зелень або перешкодити салат — з таким простими завданнями вона впорається з легкістю. Зазвичай діти набагато охочіше їдять страви, в приготуванні яких брали активну участь.

Скоротити споживання цукру

Практично всі сучасні магазинні продукти для дітей перенасичені цукром. Велика його кількість призводить не тільки до різких перепадів настрою і навіть істерик, але також має більш серйозні наслідки у вигляді псування зубів, набору зайвої ваги і підвищення ризику розвитку діабету другого типу. Більше того, вчені довели, що велика кількість солодкої їжі призводить до порушення харчової поведінки в дорослому житті і також може стати причиною перебірливість в їжі.

Якщо ви сумніваєтеся, давати той чи інший продукт дитині, дотримуйтесь цього правила, згідно з яким їжа повинна відповідати хоча б одному з цих пунктів:

  • містити корисні жири (горіхи, насіння, авокадо, молочні продукти);
  • містити клітковину (фрукти і овочі, незбиране зерно, бобові, горіхи і насіння);
  • містити білок (м’ясо, молочні продукти, яйця, горіхи, а також насіння конопель, чіа і лободи).

Читайте також 10 лайфхаков, які допоможуть виховати в дитині здорові звички