5 дуже дивних думок про мам в декреті

5 очень странных заблуждений о мамах в декрете

Чоловік, який придумав словосполучення «декретну відпустку», володів неабияким сарказмом. Будь-яка жінка, яка хоч раз побувала у тому самому декреті, може підтвердити, що нічого спільного з відпусткою у звичайному розумінні цього слова він не має. Однак серед чоловіків все одно існує думка, що під час догляду за дитиною молода мама відпочиває, а не працює.

Давайте розглянемо п’ять поширених стереотипів про мам в декреті, які дуже далекі від реальності:

Їм не потрібен відпочинок — вони і так відпочивають

Пам’ятайте знаменитий демотиватор із скуйовдженою совою? «Здається, мені треба у відпустку, але тільки не в декретну — там я вже «відпочила», — йдеться в його підпису. Величезна кількість обов’язків, переживання про дитину і в цілому незадоволені базові потреби у сні та їжі із-за банальної нестачі часу… Хіба молода мама не має право відпочити від усього цього і хоча б один день на тиждень присвятити виключно собі? Багато чоловіки до цих пір вважають, що їхні дружини живуть в одному ритмі з дітьми: тобто, якщо ті спять три рази в день за 40 хвилин, стільки ж відпочиває і мати. Реальність така, що під час денного сну дитини мама не спить, а миє посуд, прибирає, купається або ж готує їжу для всієї родини.

У декреті повно часу для саморозвитку

Цей стереотип є логічним продовженням першого: нібито величезна кількість вільного часу в декреті потрібно пускати на читання праць Дейла Карнегі або вивчення китайської мови. Насправді будь-яка мама в декреті буде щасливою, якщо їй вдасться хоча б перегорнути стрічку новин у Фейсбуці. Як варіант, можна також поцікавитись подробицями черговий дитячої хвороби до книзі доктора Комаровського. На цьому все…

5 очень странных заблуждений о мамах в декрете

Декретна відпустка — дуже нудна пора

Не треба плутати поняття: в декреті далеко не нудно, але одноманітно. Дуже часто життя молодої мами (особливо в перші місяці життя малюка) нагадує день бабака: прокинутися, погодувати дитину, погуляти з коляскою, знову погодувати, вкласти спати, купувати і так далі. Якщо пощастить, ще вийде самої кілька раз перекусити і, може бути, навіть зачесатися.

Декрет — справа нехитра: роби все по інструкції

Багато людей, які ніколи не мали справу з маленькими дітьми, впевнені, що ті тільки сплять, їдять і ходять в туалет. Нагодував, змінив підгузник і поклав спати — делов-то… Однак життя дуже далека від цієї пасторалі. Діти можуть відмовлятися від їжі, не спати вночі з-за кольок і прорізування зубів і в цілому вередувати весь день. В такі моменти всі знання про виховання малят кудись випаровуються, і хочеться просто кричати від безвиході.

Материнство легко поєднувати з кар’єрою

Це твердження від частини вірно лише у випадку, коли у вас в розпорядженні є загін бабусь і нянь. В реальності ж будь-матері доводиться чимось жертвувати: дорогоцінним часом з дитиною на користь роботи або ж кар’єрою — на користь повноцінного батьківства.

Читайте також Типи людей, яких ненавидять молоді батьки