4 факти про детоксикації та причина, чому вона не працює

4 факта о детоксикации и причина, почему она не работает

Детоксикація не доведена наукою, але вона все одно стала популярним рухом, який просувають одержимі здоровим харчуванням зірки і фітнес-блогери. Якщо ви попалися на цю вудку, то могли помітити, що детокс не допоміг. Але чому? Доктор медичний наук, терапевт і кардіолог Дженніфер Хейт пояснила всю суть детокс і розповіла про реальні факти очищення організму.

Факт: детоксикація дійсно дуже важлива

4 факта о детоксикации и причина, почему она не работает

…якщо ви залежні від алкоголю чи наркотиків. Оптимальний спосіб детоксикації організму – перестати вживати те, що шкодить вашому тілу (наркотики, алкоголь і продукти, що викликають алергію). Адже всі ці речі буквально є отрутою для вашого організму. Як бачите, це зовсім не та детоксикація, про яку кажуть любителі фітнесу та здорового харчування.

Люди легковажно називають детоксикацією прагнення «жити здоровіше», перестати пити алкоголь, пити більше води і є більше здорових продуктів. Суть її в тому, що ви погано ставилися до вашому здоров’ю і тепер збираєтеся влаштувати «перезавантаження», щоб кардинально змінити харчові звички. Але доктор запевняє, що такий підхід не є розумним і не дозволяє позбутися від токсинів, так як…

Факт: ваше тіло самостійно проводить детоксикацію

Наше тіло влаштовано таким чином, що ми самі очищаємо організм завдяки своїм внутрішнім органам. Ваша печінка, нирки і шлунково-кишковий тракт щодня займаються природної детоксикацією. Детокс-соки не зроблять цю роботу більш ефективною і не навчать тіло працювати швидше. У кращому випадку детокс не принесе нічого вашому організму. У гіршому – він може спровокувати проблеми зі здоров’ям, так як…

Факт: більшість детоксов засновані на поганих дієтах

4 факта о детоксикации и причина, почему она не работает

Багато людей, які вирішили випробувати детокс, починають пити величезна кількість фруктового соку і є тонну фруктів протягом декількох днів підряд. Через надмірне споживання цукру у них відбувається збій в рівні інсуліну: з’являється втома, голод та навіть вугри. Звичайно, є детокс, при якому потрібно їсти овочі.

Але немає наукових доказів того, що вживання соків і навіть овочів допоможе вам скинути зайву вагу і позбавити тіло від токсинів. Перейшовши на таке харчування, ви позбавите своє тіло поживних речовин (здорових жирів або білків). Більше того, коли детокс завершиться, ви, швидше за все, будете їсти більше, ніж до детоксикації, так як ваш організм захоче заповнити втрату речовин, яка сталася через очищення.

Факт: детоксикація може змусити вас почувати себе краще

Нехай навіть у медицині детокс вважається «підробкою», деякі люди помічають, що у них зникає здуття живота, підвищується рівень енергії, кишечник краще перетравлює їжу (природно, адже ви їсте лише «здорову» їжу, виключивши шкідливу). Незважаючи на гадану хороше самопочуття, це не означає, що рівень токсинів в організмі став вище або нижче. Лікар не рекомендує починати детоксикацію, так як вважає, що вона не має сенсу з медичної точки зору. Якщо ж ви хочете ненадовго поліпшити самопочуття, можливо, детокс вам і підійде.

Читайте також Як прискорити обмін речовин в організмі