4 базових елементи хорошої розтяжки

4 базовых элемента хорошей растяжки

Не секрет, що розтяжки позитивно впливають на стан м’язів і роблять тренування більш ефективними. Також вони знижують вірогідність отримання травм, тому не варто ігнорувати цей елемент фітнесу. Але врахуйте, що користь розтяжок втрачається при їх неправильному виконанні.

Ось 4 моменти, на які варто звернути увагу, щоб отримати максимальну користь від розтяжок.

1. Рухайтеся повільно

4 базовых элемента хорошей растяжки

Як би вам не хотілося повернутися з залу додому скоріше, ви повинні приділити розтяжці достатньо часу. Попрацюйте протягом щонайменше 10 хвилин. Намагайтеся виконувати всі рухи максимально плавно, інакше ви ризикуєте пошкодити сухожилля або отримати розтягнення який-небудь м’язи.

2. Забезпечте додаткове навантаження

4 базовых элемента хорошей растяжки

З часом ваші м’язи звикнуть до однотипним розтягуватися, тому варто забезпечити їм додаткову м’яку навантаження. Наприклад, під час виконання класичних випадів ногами, ви можете робити поступальні рухи вперед, щоб відчути легке напруження в квадрицепсах.

3. Слідкуйте за диханням

4 базовых элемента хорошей растяжки

Дихання – це ще один важливий елемент розтяжок. Зазвичай дихальні техніки асоціюють з йогою і пілатесом, але вони грають важливу роль і в нашому випадку. Руху, які призводять до розтяжці м’язів, потрібно виконувати виключно на вдиху.

4. Фіксуйте позиції

4 базовых элемента хорошей растяжки

Розтяжки будуть приносити користь тільки в тому випадку, якщо м’язи будуть перебувати в напрузі досить довго. Тому записуйте кожну позицію на максимально можливий час. Ви повинні прагнути до 30-секундним відрізкам, хоча на початковому етапі досягти цього буде непросто.

Розтяжки варто виконувати, навіть якщо ви не займаєтеся фітнесом на регулярній основі. Наприклад, вони будуть корисними для офісних співробітників і людей, які хочуть поліпшити свою поставу.

Читайте також: 5 простих розтяжок, які сподобається навіть новачки