3 секрети, які допоможуть впоратися з конфліктом

3 секрета, которые помогут справиться с конфликтом

Будь-яка людина за своє життя потрапляє в безліч конфліктних ситуацій. Всі ми унікальні, різні, і у кожного погляд на життя, відмінний від іншого. Важливим для вирішення будь-якого конфлікту є прагнення знайти точки дотику і спільні цілі.

Наступного разу, коли у вас трапиться конфлікт, долайте його з цими трьома безцінними порадами:

1. Шукайте корінь проблеми, а не емоції выплескивайте

Відкладіть в сторону образи і гострі вирази. Акцентируйтесь на фактах. Застосовуючи об’єктивний підхід, ми повинні відкинути всі наші емоції і знайти корінь проблеми, не принижуючи іншу сторону конфлікту і не зриваючись на ній.

3 секрета, которые помогут справиться с конфликтом

2. Суть аргументації – передати ваша думка

У суперечці народжується істина. Дозвольте і іншій стороні висловити свою думку, точку зору. Якщо ми усунемо саркастичні висловлювання і підколи, то зауважимо, що конфлікт – не більше, ніж розмова про відмінності. У розпалі суперечки важливо прислухатися один до одного. Якщо людина вам дійсно важливий, будьте чесні і справедливі, готовність вислухати показує ваше ставлення до людині.

3 секрета, которые помогут справиться с конфликтом

3. Спробуйте зрозуміти іншу сторону

Коли виникає конфлікт, ми повинні намагатися зрозуміти, що обом важко, що для обох конфлікт – певна ступінь розчарування. Всякий раз, коли настає момент конфлікту, всі свої емоції і добре все зважте, сказавши собі, що ця людина – не проти вас, просто у вас розійшлися думки з приводу чого-небудь.

У конфлікті те, що ми дійсно шукаємо, повинно бути зрозуміле і повинно бути відомо вовлеченному людині. У будь-якому конфлікті обидві сторони несуть втрати – моральні, іноді навіть фізичні. Прагнете вислухати іншу людину і проявити співчуття. Співпереживайте, намагайтесь зрозуміти мотиви іншої людини. І не відмовляйтеся від спілкування з людиною, якщо він вам дійсно дорогий, незважаючи на конфлікт.

3 секрета, которые помогут справиться с конфликтом

 

Читайте також Принципи вирішення конфліктів з дітьми, які варто знати батькам