3 причини надлишкового росту волосся на тілі у жінок

3 причины избыточного роста волос на теле у женщин

Більше, ніж випадання волосся, представниць прекрасної статі може турбувати тільки небажаний їх зростання в непотрібних місцях. Ми ж сьогодні розповімо про причини, за якими можуть рости волосся на обличчі.

3 причины избыточного роста волос на теле у женщин

1. Онкологія

Якщо, наприклад, ви виявили у своєї знайомої білястий пушок на обличчі, порадьте їй пройти обстеження на можливу онкологію.
Пушок може бути проявом паранеопластичного процесу, який означає наявність певних симптомів в результаті існування пухлини, яка виробляє певні біологічно активні речовини. Саме із-за подібних процесів з’являються білясті волоски в найнесподіваніших місцях, але це — рідкісне явище.

2. Полікістоз яєчників

Нерідко за небажаний ріст волосся на обличчі і тілі відповідальна найпоширеніша ендокринна патологія у жінок — полікістоз яєчників. Він супроводжується різким збільшенням чоловічих статевих гормонів, наявністю проблем з менструацією і безпліддям. Все це складається в синдром Штейна—Левенталя, названого так по іменах 2-х докторів, описали його 1-мі.

В основному, синдром виявляється у жінок з зайвою вагою, із слідами рослинності на обличчі і руках, із збільшеним вмістом цукру і холестерину в крові. З цим синдромом часто пов’язані захворювання серця і судин. Причина подібного стану до кінця досі не вивчена, хвороба починає розвиватися в результаті якихось порушень процесу щомісячного дозрівання фолікулів-яйцеклітин.

3 причины избыточного роста волос на теле у женщин

3. Надлишок чоловічих гормонів

Цей дисбаланс спричиняє й інші наслідки. Андрогени — чоловічі статеві гормони — в нормі виробляються і у жінок яєчниками і залозами. Джерелами андрогенів можуть бути деякі органи, наприклад, жирова тканина або печінка. Всі вони синтезуються з одного речовини — холестерину (ось його необхідність!).

Надлишок чоловічих статевих гормонів в жіночому організмі викликає ряд змін. У таких жінок буває облисіння за чоловічим типом з випаданням волосся на тімені, збільшення живота, загальне ожиріння, число менструацій скорочується до 2-3 разів на рік, викликаючи проблеми з зачаттям.

Якщо ви виявили у себе або у своїх близьких подібні симптом, рекомендуємо не відкладати візит до лікаря і пройти необхідні обстеження.

  • Читайте також: 7 причин, чому у вас виникають несподівані синці