20 продуктів, які знижують холестерин

Майже три чверті дорослих наших земляків мають занадто високий рівень холестерину. Знизити його можуть не тільки ліки, а й зміна способу життя – і, перш за все, дієта. Які продукти потрібно включати в щоденне меню, щоб поступово знижувати кількість поганого холестерину в крові?

Холестерин не має доброї репутації. Тим часом, факти такі, що організму без нього не обійтися – ця речовина входить до складу мембран більшості клітин, а також бере участь у виробленні гормонів. Проблема виникає лише тоді, коли холестерину занадто багато, тому що його надлишки потім відкладаються в стінках артерій, створюючи так звані атеросклеротичні бляшки.

І це прямий шлях до серцево-судинних проблем, на які припадає майже половина всіх передчасних смертей.

Тому кожен дорослий повинен раз на рік перевіряти рівень холестерину в крові і при необхідності знижувати його несприятливу фракцію – ЛПНЩ.

І не тільки ліки допоможуть знизити рівень холестерину, але і деякі продукти харчування.

Зустрічайте 20 найефективніших продуктів, що знижують рівень холестерину

Зелена квасоля – багате джерело кремнію, і коли цей елемент відсутній, атеросклеротична бляшка наростає легше і швидше.

Коричневий рис – містить фолієву кислоту, що сприяє усуненню атеросклеротичного нальоту.

Петрушка – містить кумарини, цінні речовини, що знижують не тільки рівень поганого холестерину ЛПНЩ, а й згортання крові, знижує артеріальний тиск.

Сочевиця – багата калієм і магнетиком, а також рослинним білком, який заміняє білок тваринного походження.

Какао – містить цінні антиоксиданти, одним з основних властивостей яких є придушення окислення холестерину, що запобігає утворенню атеросклеротичних уражень.

Соєві боби – з’їдаючи всього 30-50 г в день, ви можете знизити загальний холестерин до 10%.

Маргарин хорошої якості – це джерело рослинних стеринів які зменшують всмоктування холестерину в шлунково-кишковому тракті і збільшують його виведення.

Лляне насіння  – багате натуральними статинами, тобто речовинами, що знижують рівень поганого холестерину ЛПНЩ. Він поглинає холестерин і допомагає вивести його з калом.

Оселедець  – джерело цінних жирних кислот омега-3, які стимулюють вироблення речовин, що перешкоджають злипанню тромбоцитів і утворенню атеросклеротичних бляшок.

Вівсянка – містить бета-глюкан, з’єднання, що знижують рівень холестерину.

Рапсове масло – багате цінними фітостеринами, що знижують всмоктування холестерину в кишечнику.

Масло чорного кмину  – джерело омега-3 жирних кислот, що запобігають утворенню атеросклеротичних бляшок, і омега-6, які мають протизапальну дію.

Часник  – знижує рівень холестерину і тригліцеридів, запобігає запальним процесам в судинах.

Бразильські горіхи  – містять селен, який підвищує рівень хорошого холестерину ЛПВЩ і знижує рівень поганого ЛПНЩ.

Артишоки  – завдяки вмісту в них цинарину вони знижують загальний рівень холестерину до 20 відсотків.

Сік чорної смородини  – містить вітамін С, який закупорює стінки артерій і запобігає прилипання до них жирів, а також утворення атеросклеротичних бляшок.

Грейпфрут  – один фрукт в день (або стакан соку) знижує ЛПНЩ.

Гарбуз  – містить каротиноїди, що пригнічують процес окислення ліпідів і відкладення атеросклеротичних бляшок.

Шиїтаке  гриби – містить eritadenine, що значно знижує рівень холестерину.

Червоне сухе вино  – дослідження показують, що стакан в день (не більше 150 мл) знижує ризик ішемічної хвороби серця на 32 відсотки і підвищує рівень хорошого холестерину.

Позначки:

Читайте також

Червона конюшина. Що варто знати про цю лікарську рослину?

Червона конюшина - рослина, часто зустрічається на наших луках. Варто знати, що вона містить безліч інгредієнтів, цінних для нашого здоров'я. При яких недугах його можна використовувати? Кілька вступних слів про червону...

Як зміцнити дихальну систему і підготувати організм до осені?

Ось-ось почнеться осінь, як і сезон зараження. Як їм запобігти і як подбати про нашу дихальну систему, щоб не захворіти?Холод, вітер, дощ, постійна зміна погоди ... Буває, що ми тепло одягаємося, але починає світити...