20 порад від провідника в поїзді, які знадобляться мандрівникові

20 советов от проводника в поезде, которые пригодятся путешественнику

Дмитро Софянников, який попрацював пару років провідником пасажирського поїзда, поділився на своїй сторінці у Twitter секретами комфортних і безпечних подорожей, які варто взяти на замітку кожному.

1. Ніхто не хоче запам’ятовувати, що максимальна допустима вага багажу — 36 кілограм на 1 квиток у плацкарті, а сума 3-х вимірів не повинна перевищувати 180 див. Ні ж, люди обов’язково повинні увійти з 19 сумками, тому що «так я їх розкладу як-небудь».

2. Якщо ви думаєте, що про куріння в туалеті ніхто не дізнається, — у нас для вас погана новина. Вентиляція вагона влаштована так, що з тамбура, туалету і косого коридору весь повітря тягнувся в купе провідника.

Вейперы — окрема історія. Вейпить у вагоні не дозволяється, як і курити, але знаходяться розумники, які говорять, що «це пар, а не дим, я ж не курю».

3. Люди все одно кидають папір у біотуалет, скільки б попереджень на стінах не розвішували. Ви псуєте життя самі собі: такий туалет не лагодиться в дорозі. І так з 1-го пасажира страждає весь вагон.

20 советов от проводника в поезде, которые пригодятся путешественнику

До речі, туалетом під час санітарних зон користуватися можна, але тільки якщо вам потрібно почистити зуби, вмиватися або поголитися. Провідник зобов’язаний стояти поруч і дивитися, щоб не ви не справляли нужду в унітаз. Однак, якщо в туалет хоче дитина, відмовляти не мають права, але в такому разі не можна натискати педаль змиву.

4. Якщо ви хочете заощадити і не купувати постільну білизну, ваше все — це лежати на полиці або гуляти по вагону, тому що матрацом без білизни користуватися не дозволяється.

5. І ще страшна таємниця всіх РЖД: ви можете не здавати постільна білизна провідникові, коли виходите на своїй станції. А він, у свою чергу, не може вас змусити віднеси йому комплект білизни, максимум — за 30 хвилин потрібно бути готовим до виходу.

6. Провідникові не можна випускати людей на зупинках поїзда протяжністю менше 5-ти хвилин. Поставтеся до цього з розумінням. Не треба ось цього «так я швидко покурити». Це питання безпеки, так що краще потерпіти.

7. Пити в поїздах горілку можна! Але не варто переборщувати. Пасажира, який здасться провіднику дуже п’яним, можуть просто висадити з вагона. Також провідник має право не пускати пасажира у вагон, якщо той дуже п’яний або веде себе неадекватно. Будь у нього навіть найдорожчий квиток на найкрутіше місце.

8. Не рекомендуємо заряджати гаджети від розеток у вагонах. Найчастіше проводка у поїздах погана, і якщо від iPhone не вийде з ладу вся електрика в вагоні, то батарею ви зіпсуєте собі точно. Зовнішній акумулятор — ваше все!

9. Якщо вагон загорівся на швидкості, він згорить за 5 хвилин. Дотримуйтесь протипожежну безпеку.

20 советов от проводника в поезде, которые пригодятся путешественнику

Читайте також 10 способів відпочити у відпустці, заощадивши при цьому

10. У вагоні поїзда є аптечка, в якій знаходяться бинти, марля, пластир, рукавички, йод, але немає ліків. Тому завжди перед поїздкою перевірте, чи взяли ви всі необхідні вам таблетки, і не шкодуйте на це грошей.

11. Провідник повинен надати першу допомогу пасажиру, якому стало погано. Цього їх спеціально навчають, так що не соромтеся просити. На найближчій великій станції у вагон вже прийдуть лікарі і проведуть професійний огляд.

12. Провідник повинен зривати стоп-кран тільки в разі загрози життю пасажирів. У всіх інших випадках накладається штраф. І навіть 1-хвилинний простий поїзда на шляхах обходиться в чималу копієчку.

13. На верхній полиці спати повністю безпечно. Щоб з неї впасти, треба дуже захотіти. Можете попросити для дітей страхувальні ремені і підніміть спеціальний залізний обмежувач на краю полиці.

14. Хоч за технікою безпеки і стежать, кожен рік відбуваються нещасні випадки як з пасажирами, так і з провідниками. Тому будьте обережні і слухайте провідника. Всі інструкції на залізниці написані не просто так.

15. 3-е і 5-е купе — аварійні виходи, вікна там не відкриваються. Тому влітку там дуже спекотно, і нічого не зробиш, якщо немає кондиціонера. Враховуйте це, якщо зібралися їхати далеко.

16. Кондиціонер у вагоні пов’язаний з генератором, який починає працювати лише, коли поїзд набирає швидкість більше 30 км на годину. Саме тому поїздка по чорноморському узбережжю (4 години зі швидкістю 30-35 км/год і зупинками) може здатися пеклом.

20 советов от проводника в поезде, которые пригодятся путешественнику

17. У нових вагонах у провідника завжди є маленький холодильник. Він зобов’язаний возити в ньому дитяче харчування, якщо попросять, але можна домовитися покласти туди щось додатково.

У старих вагонах у 2-х тамбурах є кишені для зберігання вугілля. Там температура нижче, ніж по всьому складу. Якщо ви везете, на прикладі, рибу, можна також домовитися з провідником покласти її туди.

18. Боковушки біля туалету має перевагу, яка перекриває всі недоліки, — ви завжди перший в туалет вранці.

19. На деяких складах є послуга — душ у штабному вагоні. Але це коштує грошей.

20. І найголовніше: провідники — такі ж люди, як і пасажири. Якщо ви поставитеся до них по-людськи, то і ваша поїздка стане більш комфортною.

Читайте також Корисні поради, які допоможуть організувати приємний сімейний відпочинок в Єгипті