19 розваг для людей старшого віку, які дозволять відчути себе молодими

19 развлечений для людей старшего возраста, которые позволят почувствовать себя молодыми

Літній вік не привід сидіти на лавці під під’їздом, спостерігаючи, як життя проходить повз. Секрет щастя після виходу на пенсію не змінюється: побільше спілкуватися з близькими та рідними, частіше посміхатися і залишатися фізично активним.

Ці 19 розваг точно припадуть до смаку вашим мамам і бабусям і не дадуть їм нудьгувати, незважаючи на похилий вік:

19 развлечений для людей старшего возраста, которые позволят почувствовать себя молодыми

Походи по музеях

Практично в кожному місті є музеї, які час від часу змінюють експозиції. Частіше цікавтеся, чи не змінилися експонати, і розповідайте своїм літнім родичам, куди можна сходити у вільний вечір.

Уроки малювання або музики

Заняття мистецтвом — один з кращих способів зберегти ясність розуму. Спеціальні дослідження довели, що малювання, малюнок, ліплення та інші подібні заняття допомагають літнім людям побороти хвилювання, депресію за рахунок зміцнення в мозку нейронних зв’язків.

Політичні збори

Якщо ваші батьки давно відчували в собі політичний потенціал, але раніше не мали достатньо часу та мотивації, щоб його реалізувати, пенсія — саме час. Нехай стануть членами полюбилася їм партії і беруть активну участь в її житті.

Маджонг

Маджонг — це настільна азартна гра, яка відмінно тренує мозкову діяльність. Навчіть маму грати в неї, і вона швидко знайде собі компанію серед подруг.

19 развлечений для людей старшего возраста, которые позволят почувствовать себя молодыми

Карти

Гральні карти також не дадуть «заіржавіти» мозку. До того ж, дурень, бридж, пасьянси та інші карткові ігри — це хороший спосіб соціалізації.

  • Читайте також: 5 вакцин, які необхідні людям старшого віку

Настільні ігри

Якщо вас не влаштовує елемент азарту, потренувати розум можна і з допомогою інших цікавих настільних ігор, як Монополія, шахи, шашки, Скреббл і так далі.

Читання

Коли ще читати книжки, якщо не на пенсії? Сила-силенна вільного часу дасть можливість взятися за будь-які твори, на які не вистачало часу в робочі будні. Коли власний запас книг вичерпається, можна записатися в місцеву бібліотеку.

Прогулянки

Ранкові і вечірні прогулянки корисні не тільки тому, що допомагають тренувати серцево-судинну систему. Не так давно вчені з Гарвардського університету змогли довести, що звичка прогулюватися пішки також знижує ймовірність погладшати навіть при генетичній схильності, знижує біль у суглобах, зменшує потяг до солодощів і в добавок ще й стимулює роботу імунної системи.

Спорт

Звичайно, не обов’язково тягати гантелі або ганяти у футбол в похилому віці, але навіть з букетом хвороб можна залишатися фізично активним, займаючись ходьбою, велоспортом, плаванням та іншими видами кардіотренувань. Пам’ятайте про те, що рух — це життя, і не дозволяйте своїм літнім батькам проводити весь час на дивані перед телевізором.

  • Читайте також: 10 ознак, що самотність впливає на ваше здоров’я

Зарядка

Якщо ваші близькі не хочуть ходити в зал або басейн, запропонуйте їм варіанти домашніх тренувань. В Інтернеті можна знайти безліч комплексів вправ, розроблених спеціально для літніх людей.

19 развлечений для людей старшего возраста, которые позволят почувствовать себя молодыми

Танці

Недавні дослідження довели, що танці — один з кращих способів зупинити вікові зміни в мозку. Вивчаючи нові па, пенсіонери гарненько потренируют не тільки тіло, але і свій розум.

Чаювання

Для того щоб не стати відлюдником після виходу на пенсію, дуже важливо підтримувати старі соціальні зв’язки. Ніхто не говорить про галасливих застіллях, але хоча б раз в тиждень можна запрошувати старих товаришів на чай.

Садівництво

Вирощування квітів, ягід або овочів — ще одне захоплююче і корисне заняття для літніх. Радість від багатого врожаю, постійна фізична активність плюс корисні домашні фрукти і овочі — що може бути краще для пенсіонера, який боїться нудьгувати вдома?

Благодійність

Волонтерська діяльність допоможе відчути свою потрібність і залишатися активним, коли вже немає необхідності працювати і платити податки. Є безліч благодійних організацій, які з радістю знайдуть корисну роботу для чуйних людей.

Нагляд за онуками

Якась бабуся не мріє поняньчити своїх онуків? Частіше давайте батькам можливість посидіти з вашими дітьми, і тоді активне проведення часу їм гарантовано. Не кажучи вже про те, що це суттєво розвантажить ваш денний графік.

Кросвордів судоку

Такі ігри не тільки змушують посилено працювати мозок і тренують пам’ять, але і допомагають розслабитися, довели вчені.

Робота

Якщо ваші батьки буквально живуть своєю роботою, не змушуйте їх звільнятися відразу ж по досягненні пенсійного віку. Є безліч прикладів людей, які продовжують працювати в 70, 80, а то і 90 років, зберігаючи ясність розуму і фізичну силу тому, що віддаються своїй улюбленій справі на всі сто відсотків.

19 развлечений для людей старшего возраста, которые позволят почувствовать себя молодыми

Домашня тварина

Вашу маму стало все складніше «витягнути» на вулицю? Подаруйте їй собаку, і тоді їй доведеться виходити на прогулянки не менше двох разів на день.

Вчені давно довели, що домашні тварини допомагають літнім людям зберегти здоров’я як можна довше, а також відчувати свою потрібність, що знижує ризик розвитку депресії.

Соціальна активність

Ми звикли до того, що змінювати світ належить тільки молодим. Хоча насправді досвід і мудрість літніх людей — це те, чого часто не вистачає різних соціальних і політичних ініціатив. Участь у всіляких івентах, коментування резонансних статей, власний цікавий блог допоможуть вашим батькам залишатися молодими душею і тілом як можна довше.

  • Читайте також: 5 корисних вправ для літніх людей