12 способів позбутися від печії при вагітності

12 способов избавиться от изжоги при беременности

Печія вражає більшість майбутніх мам, тому що прогестерон, гормон, який розслаблює м’язи під час вагітності, також розслабляє шлунковий клапан, який утримує кислоти в стравоході. Крім того, зростаюча матка тисне на шлунок і кислота потрапляє у стравохід. Health призводить дієві способи, які допоможуть у боротьбі з печією при вагітності.

1. Їжте менше

12 способов избавиться от изжоги при беременности

Якщо ви страждаєте від ранкової нудоти, то ви їсте трохи за один раз і, ймовірно, ця проблема вас не торкнулася. Але якщо ваш апетит вимагає більше, то обов’язково уникайте перенасичення їжею. Замість трьох повних прийомів їжі в день спробуйте є 5 або 6 маленьких порцій на протязі всього дня.

2. Їжте повільніше

Постарайтеся розслабитися і насолодитися їжею сповна, що, окрім позбавлення від печії, також допоможе вам уникнути переїдання.

3. Пийте воду

Замість того, щоб пити велику склянку молока з вечерею, пийте потроху простої води під час прийому їжі. Крім того, уталяйте спрагу між прийомами їжі, а не тільки під час їжі.

4. Прогуляйтеся після їжі

12 способов избавиться от изжоги при беременности

Після їжі, прогуляйтеся, зробіть невелику роботу по будинку, сядьте і почитайте книгу. Не нахиляйтеся сильно до підлоги і не робіть різких рухів, щоб шлункова кислота не потрапила в стравохід.

5. Не їжте перед сном

Намагайтеся не їсти принаймні 3 години, перш ніж укладетеся спати. Також не рекомендується пити воду за 2 години до сну.

Читайте також Домашні засоби для боротьби з печією, які дійсно допомагають

6. Тримайте голову і верхню частину грудної клітки піднятою уві сні

Багато людей борються з печією методом підняття верхньої частини тіла під час сну. Немає необхідності купувати спеціальну дорогу ліжко з регулятором матраца по висоті і нахилу. Ви можете покласти валики з рушників під спину або спати на високій подушці.

7. Вивчіть свої тригери

12 способов избавиться от изжоги при беременности

Вагітним з печією рекомендується уникати жиру, кофеїну, шоколаду і цитрусових. Але те, що викликає печію у однієї жінки, що може не викликати в іншої. Стежте за своїм станом і вивчіть власні тригери, які викликають у вас печію.

8. Одягайте легкий одяг

Носіння щільного одягу тільки посилить тиск на ваш вже переповнений живіт і може погіршити кислотний рефлюкс. Вибирайте вільний одяг для вагітних, особливо якщо ви намагаєтеся подолати печію.

9. Спробуйте імбир

Деякі жінки кажуть, що імбирний ель або імбирні цукерки можуть допомогти полегшити розлад живота. Ця спеція може також боротися з нудотою і блювотою, які часто йдуть рука об руку з печією.

Хоча немає ніяких наукових доказів того, що імбир є засобом від печії при вагітності, він є абсолютно безпечним продуктом при виношуванні дитини.

10. Вживайте антациди

12 способов избавиться от изжоги при беременности

Антациди також можуть придушити симптоми печії. Вони містять кальцій або магній, тому їх безпечно можна приймати під час вагітності. Фактично, додатковий кальцій в антацидах, навіть корисний для молодої мами і дитини.

Однак уникайте антацидів, що містять алюміній, тому що він може викликати запор і буває токсичним при високих дозах. Також уникайте бікарбонату натрію (харчова сода), яка може викликати набряки.

11. Приймайте Н2-блокатори гістамінових рецепторів

Якщо антациди не працює, можливо, настав час розглянути більш сильні ліки.

Вашим першим варіант, швидше за все, буде блокатори H2, такі як Tagamet або Zantac. Ці препарати пригнічують продукцію шлункової кислоти. Всі чотири інгібітора H2 на ринку тепер доступні без рецепта і вважаються безпечними при вагітності. Але поговоріть з лікарем, перш ніж приймати їх.

12. Приймайте інгібітори протонного насоса

Якщо інші ліки не допомагають, існують також інгібітори протонного насоса, такі як «Превацид». Вони володіють потужним переважною ефектом кислоти, ніж блокатори H2.

Хоча інгібітори, як правило, безпечні для вагітних жінок, дослідження на тваринах викликають побоювання. Так, омепразол (Prilosec) може завдати шкоди розвивається плоду.

Читайте також Ознаки головного болю, які потребують невідкладного уваги