11 порад психолога, які придадуться батькам першокласника

11 советов психолога, которые пригодятся родителям первоклассника

Школа – це серйозне випробування не тільки для дітей, але і для їх батьків. Дитині досить важко звикнути до нових обов’язків і розпорядку дня, тому ви повинні зробити все можливе, щоб допомогти своєму першокласнику адаптуватися. Сімейний психолог Світлана Ройз поділилася корисними порадами для батьків, які варто взяти на озброєння.

11 советов психолога, которые пригодятся родителям первоклассника

1. Дозволяйте дитині виявляти емоції. Нова обстановка позначається на дітях по-різному. Для деяких перші дні в школі – це занадто сильне емоційне потрясіння.

2. Не сваріть дитину за надлишкову активність, навіть якщо на нього скаржаться вчителі. Просидіти в одній позі 45 хвилин – це практично подвиг для дітей, тому в активних іграх на змінах немає нічого поганого.

3. Постарайтеся пояснити дитині, що в школі він повинен стати частиною згуртованої групи інших дітей. Далеко не всі першокласники здатні самостійно усвідомити це.

4. Якщо дитина не відвідувала дитячий сад, то йому буде складно звикнути до великого скупчення людей. Буде чудово, якщо ви почнете гуляти з ним у людних місцях.

5. Якщо вчителька не дуже схожа на маму дитини, то він може боятися її. Дуже важливо пояснити, що вона не бажає дітям зла. Також підготуйте дитину до того, що вчителям іноді доводиться підвищувати голос.

11 советов психолога, которые пригодятся родителям первоклассника

6. Спробуйте домовитися з батьками майбутніх однокласників про зустрічі. Нехай діти познайомляться у комфортних умовах.

7. Понеділок може перетворитися у дуже складний день, оскільки за вихідні дитина сильно прив’язується до батьків. Спробуйте розбудити малюка трохи раніше, щоб він встиг прийти в себе, перш ніж ви отвезете його в школу.

8. Запропонуйте вчителю розвісити на стінах класу спільні фотографії дітей. Завдяки цьому кожна дитина буде відчувати себе важливою частиною однієї великої команди.

9. Обов’язково переконайтеся, що дитина знає, де знаходиться шкільний туалет і не боїться ним користуватися.

10. Дуже ймовірно, що прізвище дитини в перший же день перероблять в яку-небудь образливий жарт. Краще зіграйте на випередження, запропонувавши майбутньому школяреві самому придумати смішні варіації свого імені. Після цього він не стане ображатися на такі дрібниці.

11. Підтримуйте дитину, якщо він цього потребує. Звичайно ж, адаптаційний період не може пройти без проблем, тому будьте пильними, щоб не упустити момент, коли потрібно провести відповідну бесіду.

Читайте також Список речей, який допоможе швидко зібрати першокласника до школи