10 здорових звичок, яким варто навчити своїх дітей

10 здоровых привычек, которым стоит обучить своих детей

Поява дитини в сім’ї завжди пов’язане з безліччю переживань і сумнівів в собі. Як стати кращим батьком/матір’ю для свого нащадка, як впоратися з новими обов’язками, чому навчити малюка в першу чергу — ці та інші хвилюючі питання проносяться в головах усіх новоспечених батьків. Важливо розуміти, що стати ідеальним в усіх аспектах батьком або матір’ю навряд чи вийде, проте щоб забезпечити дитині щасливе та здорове дитинство, а також дати йому правильну путівку у доросле життя, потрібно зробити ці 10 звичок своєю щоденною рутиною :

10 здоровых привычек, которым стоит обучить своих детей

Власний приклад

Якщо ви самі їсте шоколад на сніданок, то ж будуть робити і ваші діти, оскільки малюки завжди копіюють поведінку дорослих. Намагайтеся вибирати здорове меню не тільки для дитини, але й для себе. Якщо в холодильнику не буде шкідливих продуктів, у вашого чада не з’явиться спокуса їх спробувати.

Сніданок

Ніколи не пропускайте сніданок, оскільки це без перебільшення найважливіший прийом їжі за день. Якщо дитина з раннього дитинства звикне снідати вранці, це допоможе йому краще себе почувати і бути більш енергійним протягом усього життя.

Сімейна вечеря

Є приказка, що сім’я, яка вечеряє за одним столом, ніколи не розпадеться. Навіть якщо у вас з чоловіком різні графіки, намагайтеся хоча б раз на тиждень збиратися всією сім’єю за одним столом, щоб разом посміятися, а також обговорити важливі питання.

10 здоровых привычек, которым стоит обучить своих детей

Продукти всіх кольорів веселки

Поясніть дітям, що яскраві різнокольорові фрукти і овочі — це не тільки красиво і смачно, але і дуже корисно. Люди, які з малих років звикають харчуватися різноманітно і не перебирають харчами, зазвичай мають більш стійкий імунітет.

Навички спілкування

Навчання дітей навичкам ефективної комунікації — одне з головних завдань кожного з батьків. Уміння красиво говорити і уважно слухати, ставити правильні питання і приймати адекватну критику дуже допоможе дитині в житті.

Гарні манери

Навчіть дитину говорити «спасибі» і «будь ласка», поважати дорослих і добре поводитися в суспільстві. Цей навик дуже важливий як у дитинстві, так і в дорослому житті.

Фізична активність

Ваші діти коли-небудь подякують вам за те, що ви змалку прищепили їм любов до спорту. Звичайно, не варто перегинати палицю і відбирати у дітей всі гаджети та Інтернет, але вони повинні розуміти, що левова частка їх дозвілля повинна припадати на рухливі ігри.

10 здоровых привычек, которым стоит обучить своих детей

Корисна нудьга

Ми живемо в часи, коли у деяких дітей графік насичений, ніж у багатьох дорослих. Садочок, школа, танці, спорт, англійська мова — іноді зайнятість малюка перевищує всі розумні межі. Дозвольте дитині бути просто дитиною, іноді понудьгувати, помучитися від неробства. Нудьга допоможе йому навчитися самостійно займати себе, вигадувати нові ігри і творчо розвиватися.

Вода

Привчіть дітей пити багато чистої води і обмежте споживання ними солодких напоїв, в тому числі і соків, тому що вони лише псують зуби і призводять до набору зайвої ваги.

Позитивний настрій

Якщо ваша дитина з ранніх років буде розуміти, що невдачі — це невід’ємна частина життя, це допоможе йому легше справлятися з будь-якими негараздами і залишатися оптимістом у будь-якій ситуації.

Читайте також 10 важливих манер, про яких діти постійно забувають