10 видів йоги для покращення життя

10 видов йоги для улучшения жизни

Сьогодні класи з йоги діють практично в кожному фітнес-клубі. Але ви повинні враховувати, що далеко не всі з них мають безпосереднє відношення до цієї чудової духовної і фізичної практиці. Так, це скоріше якийсь симбіоз фітнесу та йоги. Хоча це не означає, що подібні заняття не варті вашої уваги.

Ось 10 видів сучасної йоги, на які варто звернути увагу.

1. Хатха-йога

10 видов йоги для улучшения жизни

Це найбільш поширений вид йоги. Абсолютна більшість фітнес-клубів пропонують саме її. Спочатку хатха-йога призначалася для підготовки тіла до тривалої медитації, але сьогодні це відмінний спосіб привести своє тіло в норму перед купальним сезоном.

2. Хот-йога

10 видов йоги для улучшения жизни

Хот-йога – це ще один універсальний вид занять, який підійде практично всім. Але все-таки у нього є одна значна відмінність. Справа в тому, що заняття з хот-йоги проходять виключно при постійній температурі повітря в приміщенні. Вона повинна дорівнювати 38 градусів. Такі умови сприяють швидкому схудненню.

3. Флай-йога

10 видов йоги для улучшения жизни

Практично всі асани флай-йоги виконуються в спеціальних гамаках, які кріпляться до стелі. Це відмінний варіант для людей, які відчувають проблеми зі спиною, суглобами і сухожиллями. Прихильники класичної йоги скептично ставляться до таких тренувань, тим не менш, зазвичай класи переповнені клієнтами.

4. Акройога

10 видов йоги для улучшения жизни

Це новомодний парний вид йоги, який користується все більшою популярністю. Відмінностей від флай-йоги не так вже й багато, хоча тут на перший план виходить довіра і взаєморозуміння між партнерами. Деякі психологи рекомендують акройогу для зміцнення взаємин у парі.

5. Кундаліні-йога

10 видов йоги для улучшения жизни

Цей вид йоги включає в себе деякі елементи медитації і різних дихальних практик. Самі асани досить прості, але ефект досягається завдяки тривалості занять. Хоча потрібно розуміти, що більшою мірою це все-таки духовна практика, а не фізична.

Читайте також 12 корисних і нескладних асан йоги для здоров’я спини

6. Сахаджа-йога

10 видов йоги для улучшения жизни

Сахаджа-йога і кундаліні-йога мають дуже багато спільного, але в цьому разі акцент на духовну складову ще більш яскравий. Деякі прихильники класичної йоги звинувачують послідовників цього виду в зайвому фанатизмі, хоча насправді Сахаджа — це просто гарна емоційне розвантаження, не більше того.

7. Мантра-йога

10 видов йоги для улучшения жизни

Класи по мантра-йоги зустрічаються рідко, але її елементи використовуються практично всіма інструкторами. Суть цього виду йоги полягає у спів мантр, при мінімальних фізичних навантаженнях. З фітнесом у мантра-йога немає практично нічого спільного, але це непоганий варіант для новачків.

8. Йога нідра

10 видов йоги для улучшения жизни

Ще один досить популярний вид йоги, який завжди збирає повні зали. Зазвичай на групових заняттях використовується всього одна досить проста асана. Суть нідра йоги полягає в тотальному розслаблення всього тіла.

9. Гуру-йога

10 видов йоги для улучшения жизни

Гуру-йога – це повна довіра своєму наставнику. Насправді цей вид можна сміливо назвати стилем життя, оскільки його послідовники не обмежуються лише тренуваннями. Гуру-йога підійде тим, хто готовий повністю переглянути свій світогляд.

10. Раджа-йога

10 видов йоги для улучшения жизни

Мабуть, саме цей вид можна назвати найбільш класичної йогою. Заняття включають в себе не тільки асани, але і духовні і дихальні елементи. Раджа-йога вимагає регулярних і достатньо тривалих сеансів, тому вона підійде далеко не кожному.

Читайте також 10 перших кроків до занять йогою вдома