10 важливих кроків, які борються з комплексами

10 важных шагов, которые борются с комплексами

За статистикою питанням сором’язливості і замкнутості задається кожен 10-й чоловік. Сором’язливість — це не скромність, яка прикрашає, а несвідомий страх перед суспільством, самокопання, боязнь спілкування і т. д.

Редакція SUPER.UA допоможе вам перестати бути незручними і замкнутими, пройшовши по шляху до набуття впевненості в собі.

1. Розмежуйте замкнутість і сором’язливість

10 важных шагов, которые борются с комплексами

Замкнутий і сором’язливий — це два абсолютно різних людини. Перший відчуває себе комфортно в самоті або в компанії вузького кола людей, вміє займати свій час, не переживає, що мало спілкується і рідко виходить на люди. У нього є робота і хобі, він багато читає, може підтримати розмову, не ніяковіє, коли його просять висловити власну думку.

Сором’язливий — всього цього не має. Йти на контакт йому заважає почуття страху. Загальна: замкнутість — свідомий вибір; сором’язливість — вимагає корекції.

2. Пізнайте ази самоаналізу

Якщо вам здається, що ви перебуваєте під пильним і засуджень увагою оточуючих, згадуйте, що єдиний ваш суддя — це ви самі. Вчіться приймати і розуміти себе такими, якими ви є, а не критикувати.

3. Розвивайте впевненість у собі

Складіть список ваших хороших якостей та інтересів, і розвивайте їх. Можете піти на курси, слухати лекції. Тільки віддавайте перевагу реальним, а не інтернет-тренінгів: люди швидше зближуються і йдуть на контакт, якщо вони об’єднані спільними темами для бесід.

4. Покиньте зону комфорту

10 важных шагов, которые борются с комплексами

Зона комфорту — це там, де тепло, затишно, ковдра, сериальчики і печеньки.

Через «не можу» змушуйте себе робити те, що не подобається:

  • Запишіться в спортзал.
  • Займіться зовнішністю.
  • Зареєструйтеся на сайті знайомств.
  • Знайдіть собі хобі.
  • Попрацюйте волонтером.
  • Гуляйте без навушників, телефонуйте замість того, щоб писати СМС.

5. Рушайте в самостійне подорож

А ще краще, якщо можете, тимчасово зміните місце проживання — так у вас збільшаться шанси повірити в себе, адже навколо не буде тих людей, які, на вашу думку, думають про вас погано.

Зате буде багато ситуацій для виходу у велике життя — запитати дорогу, знайти магазин/парк/кінотеатр, попрактикуватися в іноземних мовах, вибрати незвичну одяг і т. д.

6. Залиште минуле в минулому

Годі згадувати поразки — помиляються всі і завжди. Чим більше ви будете прокручувати в голові викликані невдалим спілкуванням переживання, тим буде більше посилюватися ваша депресія.

7. Дозвольте думати про вас погано

10 важных шагов, которые борются с комплексами

Не буває ідеальних людей і всім сподобатися не вийде. Вам теж може не подобатися ваш колега або сусід з 3-го поверху, а та актриса серіалу взагалі страшенно дратує, так чому ви повинні бути всім міли?

8. Більше посміхайтеся

Це не тільки корисно і подовжує життя, а й покращує настрій і притягує аналогічне. Всім по душі самодостатні, усміхнені і легкі люди, які «не вантажать». І це не тому що всі навколо черстві, а тому що труднощі є у всіх.

9. Не чекайте, що отримаєте все і відразу

Однією з головних причин невпевненості в собі є бажання досягти миттєвого досконалості. Однак доведеться вас розчарувати: по-перше, ідеалу досягти неможливо; по-друге, щоб пізнати успіх, доведеться працювати над собою кожен день. Тому почніть з маленьких цілей і самі не помітите, як заповажаєте себе.

10. Правильно вибудовуйте особисті відносини

10 важных шагов, которые борются с комплексами

Полюбити социофоба — така собі радість для людини без комунікативних проблем. Боязкі невпевнені люди потребують підвищеної уваги. Їм здається, що їх недостатньо люблять, адже «вони погані або якісь не такі, як всі». Вони готові нескінченно терзати другу половину причіпками і сльозами.

Згадуйте про свою особливості, готуючись висловити чергове: «Ти мені не… (потрібне вставити)».

Читайте також 12 несвідомих моментів, які видають зраду обранця