10 способів знайти баланс між роботою і вихованням дітей

10 способов найти баланс между работой и воспитанием детей

Молоді мами, які перебувають у декретній відпустці, часто думають, що вони нічого не встигає. Але, в той момент, коли вони виходить на роботу, починають розуміти, що насправді означає, коли часу не вистачає ні на що, а в кінці дня відчуваєш жахливу втому.

Редакція SUPER.UA склала 10 способів того, як домогтися, щоб ваша кар’єра і сім’я процвітали.

1. Простіть себе

10 способов найти баланс между работой и воспитанием детей

Замість того, щоб постійно думати про те, що ви зараз не з дитиною, подумайте про те, як ваша робота приносить користь сім’ї. Можливо, завдяки їй, ви можете дозволити собі найняти репетитора або ваші діти можуть ходити на позаурочні заняття (спортивні секції, творчі гуртки). Також працююча мама може відкласти гроші на ВНЗ для дитини, навчання в якому зараз обходитися далеко не дешево.

Крім цього, зрозумійте та прийміть той факт, що будуть хороші і погані дні. Матері повинні знати, що вони не самотні, і можуть обговорити свої почуття з партнерами, родичами, близькими друзями.

2. Найміть хорошу няню, економку або помічницю по господарству

10 способов найти баланс между работой и воспитанием детей

Ця рада підійде для більш заможних сімей. Хороша няня, помічниця по господарству або економка може помітно полегшити будні працюючій мамі, яка зможе більше часу проводити з дитиною. На жаль, один такий працівник коштує стільки ж, як і гарна зарплата працюючої мами в середньостатистичному місті. Тому рада найняти няню, яка допоможе працюючій мамі, це «трохи» з іншої реальності.

3. Зробіть простіше ранок

10 способов найти баланс между работой и воспитанием детей

Максимально полегшите домашні справи, які ви повинні зробити вранці, перед роботою. Підготуйте з вечора обід дітям в школу, складіть їх книжки і зошити в портфель, погладьте одяг і почистіть взуття і т. д. Якщо є кому допомогти, складіть список справ на наступний день і розділіть розклад, визначивши, хто буде одягати дітей, хто купує продукти, хто готувати їжу… Пам’ятайте, що вечір — хороший час, щоб обговорити будь-які зміни в розклад сім’ї. Знаючи, що багато завдання виконані, ви зможете провести кілька хвилин за сніданком з дітьми і вийти з дому спокійною.

4. Створіть сімейний календар справ

10 способов найти баланс между работой и воспитанием детей

Такий календар допоможе вам у плануванні справ і з ним ви ніколи нічого не забудете. У ньому можуть бути записані сімейні заходи, позаурочні заняття дітей, нагадування про оплату рахунків, дні народження та багато іншого. Виділіть 15 хвилин на вихідних, щоб разом з партнером скласти графік для майбутнього тижня або уточнити наявний.

5. Спілкуйтеся зі своїм роботодавцем

10 способов найти баланс между работой и воспитанием детей

Перш ніж говорити з вашим роботодавцем або представником кадрового відділу, складіть письмовий план того, що вам від них потрібно й навіщо. Цей нескладний прийом допоможе вам сконцентруватися на основному. Якщо вам потрібен вихідний або відпустку, будьте максимально відкритими і чесними. Підготуйтеся до того, що доведеться запропонувати альтернативні рішення. Пам’ятайте, що для вашого роботодавця головне, щоб ви робили свою роботу якісно і вчасно. Переконайте його, що, приміром, один вихідний не позначиться на вашій роботі, тому що всі завдання на той день ви зробите заздалегідь.

  • Читайте також: 5 типів мам, які є на кожній дитячому майданчику

6. Залишайтеся завжди на зв’язку

10 способов найти баланс между работой и воспитанием детей

Залишайтеся на зв’язку зі своїми дітьми, навіть якщо ви не разом. Мова йде не тільки про телефонних розмовах. Мамам з маленькими дітьми пропонуємо записати свій голос, колискові або відео. Якщо ви збираєтеся пропустити або запізнитися на захід старшого дитини, дайте йому щось особливе вранці, наприклад, талісман удачі або особисту записку. Повісьте фотографії себе і свого партнера, щоб діти могли бачити ваші обличчя, проходячи повз. Під час перерв на роботі зателефонуйте своєму дитині, почувши його голос, ви зможете пережити важкий день, а дитина заспокоїться, дізнавшись, що ви не забуваєте про нього.

7. Не вбивайте час даремно

10 способов найти баланс между работой и воспитанием детей

Будьте дисципліновані і встановіть обмеження по часу при перевірці електронної пошти, соцмереж, телефонних дзвінках. Зменшіть перегляд телевізора до одного разу в тиждень, щоб провести більше часу з вашим партнером по вечорах. Намагайтеся уникати багатозадачності, особливо коли проводите час з дітьми. На робочому місці намагайтеся не витрачати час даремно. Звичайно, ви хочете підтримувати добрі стосунки з колегами, але численні обміни повідомленнями, плітки, довгі обіди відволікають і роблять вас менш продуктивною. Зосередьтеся на своїх завданнях на роботі і спілкуйтеся з колегами під час перерв або обіду.

8. Проводьте сімейні заходи

10 способов найти баланс между работой и воспитанием детей

Плануйте відпочинок всією сім’єю на вихідних. Якщо вам не вистачає часу, замовте сніданок або організуйте сімейний вечір з настільними іграми або фільмами. Створюйте заходи і записуйте їх у сімейний графік на тиждень, щоб усі знали, чого очікувати. Уникайте розмов про роботу або перевірці телефону під час відпочинку з сім’єю. Натомість зосередьтеся на інтересах ваших дітей, таких як друзі, навчання і хобі.

9. Проводите час зі своїм партнером

10 способов найти баланс между работой и воспитанием детей

Не забудьте розвивати свої відносини з вашим партнером. Почніть з планування раз в місяць проводити час разом тільки вдвох. Це зміцнить ваші стосунки і зробить ваш шлюб міцнішим. Для деяких пар вихід на щомісячне побачення може бути важко здійсненним або дорогим, але це того варто.

10. Приділяйте час собі

10 способов найти баланс между работой и воспитанием детей

Керуючи вільним часом з розумом, ви можете регулярно вписуватися в графік час для себе. Освіжаючий перерву допоможе вам зарядитися енергією і подбати про особисті потреби. Ви не можете бути ефективною дружиною, мамою, якщо ви примхливі, тому знайдіть час, щоб подбати про себе. Дозволь собі хоча б пару годин в тиждень займатися тим, що до душі.

Важко стати ідеальною мамою, але достатньо бути хорошою. Візьміть наші поради на замітку і у вас не виникає бажання втекти від своєї сім’ї, а ваші діти і партнер завжди будуть знати, що вони вам потрібні.

  • Читайте також: 10 психологічних проблем у дітей, що виникають із-за неправильного виховання