10 речей, які важливо знати про перші дні після пологів

10 вещей, которые важно знать о первых днях после родов

Від того, як пройдуть ваші перші хвилини, години, дні після пологів залежить багато чого у вашому майбутньому житті. Відбувається своєрідне «відображення», і у мами прокидається материнський інстинкт, а новонароджений починає відчувати до неї прихильність. Однак, з’являються багато страхів і приводів для занепокоєння, як у молодої матері, так і батька.

Редакція SUPER.UA призводить 10 фраз, які повинні почути кожні батьки до того, як забрати дитину з пологового будинку.

1. Ви його не зламаєте

10 вещей, которые важно знать о первых днях после родов

Діти здаються такими крихкими і ніжними. У перші дні В пологовому будинку ви з побоюванням їх брали на руки, боячись вивихнути маленьку ручку або ніжку. А тепер згадайте, як з дитиною зверталися медсестри, коли їх туго сповите, переодягали, проводили огляд і т. д. Новонароджені міцніше, ніж ви думаєте. У маленької дитини в період новонародженості (до 28-ми днів) дуже великий запас життєвих сил, вам треба сильно постаратися, щоб йому якось нашкодити.

2. Не зациклюйтеся на диханні малюка

Перша ніч будинку для молодих батьків може бути жахливою. Не тому, що повинно трапитися щось погане, а тому, що ви можете хвилювався, що він перестане дихати, якщо ви не будете на нього дивитися. Це не рідкість і буває з кожним. Розслабтеся, дихайте глибоко, з часом це пройде.

3. Вам не потрібно купувати в дитячому магазині все підряд

Ви не повинні купувати для дитини, що радять інші, а тим більше консультанти в магазинах. Що дійсно потрібно новонародженому в перші 3 місяці життя? Одноразові підгузники, чисті бодіки, їжа (молоко), пелюшки, ковдри, люлька або спальне місце. Відмовтеся від спокуси згрібати з полиць магазину всі милі дрібнички для малюка.

4. Ви можете ненавидіти свого чоловіка

10 вещей, которые важно знать о первых днях после родов

Не судіть строго. Часто молоді мами, після того, як принесли дитину додому, відчували відчуженість від партнера. Іноді навіть може виникати ревнощі і злість, адже партнер може вести себе невимушено з малюком, менше нервує і т. д. Дитина – плід вашої любові. З’явився він заплановано чи ні, але він з’явився. Ви повинні зрозуміти, що ви вже не одні. Пройде певне коригування ваших з партнером стосунків і все налагодитися.

5. Буде багато прання

Буде дуже багато прання і це не перебільшення. Дитина буде бруднити одяг більше разів, ніж ви зможете сказати «мама» за хвилину.
Пам’ятайте, що білизна немовляти не можна прати разом з одягом дорослих. Мокрі і брудні пелюшки потрібно складати в ємність, закриту кришкою. Прати їх треба милом або порошком, спеціально призначеним для прання білизни немовлят. Використовувати для прання відбілювачі та інші детергенти не можна. Перед пранням пелюшки треба сполоснути від сечі і калу.

  • Читайте також: 10 фаз щодо прийняття душа, коли у вас новонароджена дитина

6. Не переоцінюйте важливість сповивання

Експерти кажуть, що, якщо ваш новонароджений не стає спокійною після того, як ви його сповили, значить ви зробили це неправильно. Тривалий і бездумне туге обертання гальмує розвиток рухових функцій дитини, порушується загальний кровообіг в організмі, здавлює легені. Психологи вважають, що туге сповивання виховує дисципліновану, покірну особистість, готову до підпорядкування, розвиває такі риси характеру, як пасивність, слабодухість, схильність бути жертвою.

7. Запасіться післяпологовим білизною

10 вещей, которые важно знать о первых днях после родов

Дуже важливий предмет нижньої білизни для мам – післяпологове (або післяопераційне) білизна. Воно призначене для повернення вашої нормальної фізичної форми після народження дитини. А також сприяє фізіологічному скорочення м’язів живота. Зараз є мільйони моделей такого білизни і ви обов’язково будете почувати себе непривабливою. Повірте, що з ним тільки у вас підніметься настрій, покращитися фігура і ви зможете більше дарувати любові своєї сім’ї.

8. Іноді самотність – це добре

Багато вважають, що найважче в материнстві – не належати самій собі. У будь-який момент дня і ночі на ваш час і увагу може претендувати малюк, а іноді і не один, – і ви просто зобов’язані відгукнутися на його поклик. У якийсь момент це просто виснажує нервову систему. Можливість періодично побути на самоті — необхідність для психічного здоров’я. Воно дозволяє мамі «перезавантажитися», почути саму себе, просто розслабитися і зарядитися новою енергією. Ця рада підходить і для молодих татусів, які займаються активним доглядом за дитиною.

9. Всі діти плачуть

Повірте, причин для плачу у малюка достатньо і без ваших «неправильних» дій. Плач новонародженої дитини – це його єдина можливість подати батькам сигнал. Таким чином він повідомляє про те, що голодний, хоче спати або відчуває дискомфорт. Якщо всі можливі причини для плачу усунені, а малюк все ще плаче — спробуй «магію» білого шуму. Увімкніть фен, пилосос або вентилятор, і дитина магічним чином заспокоїться.

10. Ви будете його любити

10 вещей, которые важно знать о первых днях после родов

Перед тим, як народити першу дитину, майбутні матері можуть задаватися питанням, чи будуть вони любити малюка так, як повинні. Знайте, що зв’язок з вашим новонародженим може бути не миттєвої, але вона прийде… ми обіцяємо.

Візьміть на озброєння ці до непристойності прості, але досить рідкісні рада і ваша нова життя стане спокійній, комфортній і позбавленою порожніх переживань.

  • Читайте також: 5 фактів про новонароджених, про яких знають не всі