10 речей, які перешкоджають довголіттю

10 вещей, которые препятствуют долголетию

Є кілька речей, які ви можете зробити, щоб уповільнити ваші біологічні годинники і жити довше, незалежно від того, чи перебуваєте ви у віці 20-30 років, або ж від 60-ти і більше. Фактично, дослідження показали, що ніколи не пізно почати здорові звички.

Редакція SUPER.UA розповість про речі, які варто робити, щоб прожити довге життя.

1. Виключіть перероблені продукти

10 вещей, которые препятствуют долголетию

Одним з основних дієтичних змін, які відбулися у багатьох країнах за останні 30 років, стало перехід до споживання більшої кількості оброблених продуктів. Поряд з обробкою відбувається збільшення доданого натрію, більш насичених жирів, більше цукру і менше волокон. Результат? Більше серцево-судинних захворювань, гіпертонії, раку і діабету.

Наприклад, Національний інститут здоров’я (NIH) рекомендує споживати не більше 2300 мг (менше 2,4 м) натрію кожен день для літніх людей та інших людей з певними станами здоров’я, такими як високий кров’яний тиск. Тим не менш, в опитуванні більше 7 000 американців Центр з контролю захворювань (CDC) виявив, що люди споживають в середньому 3300 мг натрію в день. Більша частина солі надходить з страв ресторанів і напівфабрикатів, таких як випічка, м’ясо і супи.

Спробуйте частіше «чистити» свій організм, включаючи продукти з високим вмістом клітковини (які пов’язані з довгожительством) та інші інгредієнти, які ви самі купуєте і самі готуєте. Якщо у вас немає багато часу на приготування, робіть все великими партіями, закуповуйте овочі для швидких салатів, зберігайте заморожені продукти в морозильнику. Обов’язково стежите за вмістом натрію і цукру на етикетках.

2. Киньте палити

10 вещей, которые препятствуют долголетию

Якщо ви курець, ви знаєте, як важко вийти з гри і кинути погану залежність. Однак ви повинні знати, що вживання тютюну залишається найбільш предотвратимой причиною смерті. За деякими оцінками, куріння може позбавити вас 10 років життя.

Якщо ви кинете погану звичку, ваше тіло вас приємно здивує. Так, ви помітите, що кров’яний тиск і кровообіг поліпшуватися і ваш ризик раку зменшитися з кожним роком після припинення куріння. Майте на увазі, що члени вашої родини також отримають вигоду від того, що ви кинете палити, тому що вони більше не будуть зазнавати небезпечного пасивного диму. Крім того, ви будете виглядати молодше.

3. Займайтеся спортом

10 вещей, которые препятствуют долголетию

Якщо ви думаєте, що у вас немає часу для занять спортом, подумайте над цим ще раз. Вам необов’язково вправлятися годинами кожен день. Для початку вистачить і 30-ти хвилин в день, 5 разів на тиждень. На постійній основі, ця звичка помітно продовжити ваше життя. У дослідженні, опублікованому в 2011 році в журналі The Lancet, що вивчає звички діяльності понад 416 000 чоловіків і жінок на Тайвані, з’ясувалося, що 15 хвилин вправ середньої інтенсивності кожен день допомагало реципієнтам проживати на 3 роки більше.

Прискорення тривалості життя збільшилася до чотирьох років більш тривалого життя у людей, що досягли порогу 30 хвилин тренувань на день. Позитивні результати спостерігалися навіть у тих, у кого були проблеми зі здоров’ям, такі як серцево-судинні захворювання і надмірна вага.

Швидка ходьба була однією з вправ середньої інтенсивності», опублікованих у тайванських дослідженнях. Вам, можливо, доведеться зробити свідоме зусилля, але 15 хвилин активності для додаткових трьох років життя — варті того.

4. Менше нервуйте і гнівайтеся

10 вещей, которые препятствуют долголетию

Гнів може бути занадто важкою емоцією для організму. Рівень кортизолу (гормон стресу) зростає, коли ви піддаєтеся стресу або гніву, а це негативно впливає на ваше серце, метаболізм і імунну систему. Високий кортизол вчені пов’язали з більшою смертністю в ряді досліджень.

5. Спілкуйтеся з людьми

10 вещей, которые препятствуют долголетию

Перебування в соціальному середовищі може стати хорошим стимулятором для довголіття, головним чином, допомагаючи вам справлятися зі стресом і зміцнюючи імунну систему. Хороші відносини з друзями і партнером підтримують у вас силу, в той час як погані відносини можуть залишити вас в поганому настрої, посприяють депресії і навіть серцевих нападів.

Залишатися соціально активним може бути важко, якщо ви відчуваєте себе пригніченим, втратили когось або живете далеко від сім’ї і друзів. Проте є способи знову брати участь у соціального життя і зустрічатися з новими людьми, навіть якщо ви знаходитесь у іншому місті. Відвідайте бізнес-групи. книжкові клуби або будь-які інші класи за інтересами, де ви зможете познайомитися з новими людьми.

  • Читайте також: 14 звичок, які дозволять продовжити молодість

6. Починайте з малого

10 вещей, которые препятствуют долголетию

Радикальні зміни в способі життя можуть надихати, але вони також можуть бути дуже складними і, отже, недовговічними для звичайних смертних. Наступного разу, коли ви вирішите харчуватися здоровою їжею або більше тренуватися, спробуйте почати з малого. Виберіть тільки одне невелике зміна за раз, наприклад, вставати вранці на 10 хвилин раніше, щоб встигати зробити собі здоровий обід на роботу, замість того, щоб кардинально змінити весь спосіб життя. Всі зміни повинні відбуватися поступово, не викликаючи у вас стрес.

7. Не бійтеся

10 вещей, которые препятствуют долголетию

З усіх особистісних якостей, які можуть вплинути на ваше довголіття, старанність, сумлінність і відважність вважаються найбільш важливими. Чому? Ну, такі люди схильні дотримуватися здорової поведінки, наприклад, добре харчуватися, тренуватися і слідувати порадам своїх лікарів, уникаючи ризикованої поведінки, такої як куріння і занадто швидкої їзди.

Однак такі якості не повинні бути пов’язані з негативними емоціями, такими як неспокій, гнів і депресія. Спрощеним прикладом може бути те, що невротичний людина побоюється, що у нього може бути рак, і, боячись найгіршого, він не звертається до свого лікаря. В іншому випадку, сумлінна людина може все ще турбуватися з цієї причини, але проходить обстеження у лікаря, дізнається про хворобу і отримує лікування своєчасно.

8. Висипайтеся

10 вещей, которые препятствуют долголетию

Тривалість сну може вплинути на ваше довголіття, а не тільки на те, що сонний водій ризикує потрапити в ДТП. В епідеміологічних дослідженнях встановлено, що сон тривалістю менше шести годин або більше дев’яти сприяє смертності. Якість життя залежить від сну: хороший нічний сон може допомогти вам запобігти стрес, депресію і серцеві захворювання.

9. Розслабляйтеся

10 вещей, которые препятствуют долголетию

Як і гнів, стрес позначається на вашому тілі і може фактично скоротити ваше життя. Прагнучи зменшити стрес, ви можете поліпшити своє здоров’я в довгостроковій перспективі.

Ведення щоденника, медитація і дихальні вправи — прекрасні способи зняття стресу. Пара хвилин медитації в день захистить ваш мозок від зайвого занепокоєння і напруги.

10. Припиніть покладатися (або звинувачувати) свої гени

10 вещей, которые препятствуют долголетию

Якщо ваші дідусі, бабусі або інші члени сім’ї дожили до 90 років, тоді це ще не означає, що ви будете жити стільки ж. Дослідження, проведені на близнюках в Скандинавії, показали, що генетика може нести відповідальність лише за третину вашого потенціалу довголіття.

Це, звичайно, хороша новина для тих з нас, хто не має цієї виняткової родоводу. Однак деякі фактори все ж відіграють величезну. Не варто зосереджуватися на генетиці, яку ви не можете контролювати. Варто сконцентрувати свою увагу на факторах, які ви можете змінити.

  • Читайте також: 6 міфів про антивікової косметики, що пора перестати вірити