10 порад по сну дитини до 6 місяців, які суттєво допоможуть батькам

10 советов по сну ребенка до 6 месяцев, которые существенно помогут родителям

Перші 6 місяців життя дитини можуть стати дуже виснажливими для батьків, особливо це стосується нічного сну. Існує величезна кількість причин, чому малюк прокидається кожні 20 хвилин. Наприклад, дитина може висипатися вдень, його можуть мучити коліки або інші болі. Проблема полягає в тому, що причину проблеми встановити вкрай складно.

Ось кілька порад, якими варто скористатися всім батькам.

1. Довіряйте своїм інстинктам

У мережі можна знайти мільйони рекомендацій від інших мам, але практично всі вони будуть марними. Справа в тому, що кожна дитина абсолютно унікальний, тому ніякого універсального рецепту міцного сну не існує. Ви знаєте свого малюка краще, ніж хто-небудь, тому довіртеся своїм материнським інстинктам.

10 советов по сну ребенка до 6 месяцев, которые существенно помогут родителям

2. Довіртеся природі

Протягом перших 2-3 місяців дитина повинна робити всього 2 речі: спати і харчуватися. Постарайтеся не порушувати цей режим, адже саме такий спосіб життя є найбільш природним для малюка.

3. Використовуйте всі доступні засоби, щоб допомогти дитині заснути

Немає нічого поганого в тому, що дитина краще засинає, коли ви його раскачиваете або співаєте колискову. Навіть у дорослих є речі, які допомагають заснути. Наприклад, багато засипають з книгою в руках. Якщо дитина відмінно засинає у вас на руках, то просто дочекайтеся фази глибокого сну і перекладіть його в ліжечко.

4. Не переживайте, якщо дитина часто прокидається

Не турбуйтеся, якщо дитина прокидається щогодини. У дітей до 6 місяців дуже короткі фази сну. Прокинувшись, малюк повинен повідомити батькам, що він голодний, йому жарко або холодно. Природно, єдиний спосіб це зробити – розплакатися.

10 советов по сну ребенка до 6 месяцев, которые существенно помогут родителям

5. Намагайтеся завжди бути поруч

Дитина в будь-якому випадку буде прокидатися кілька разів за ніч. Але це ще не значить, що він кожний раз почне плакати. Якщо малюк почуває себе добре, то він спокійно засне повторно, не видавши жодного звуку. Але це спрацює тільки в тому випадку, якщо мама буде знаходитися поруч.

Читайте також 5 дуже дивних думок про мам в декреті

6. Підготуйте дитину до сну

Прогулянка безпосередньо перед нічним сном – це далеко не найкраща ідея. На вулиці дитина зіткнеться з багатьма незрозумілими для нього речами, що обов’язково призведе до емоційного перезбудження. Природно, в такому стані заснути буде складно.

7. Забезпечте комфортні умови для сну

Малята дуже чутливі до всіх подразників. Подбайте про те, щоб в кімнаті була комфортна температура. Також позбавтеся від всіх джерел запаху та шуму. З іншого боку, деякі подразники, навпаки, можуть допомогти дитині заснути. Але про це можете знати тільки ви.

10 советов по сну ребенка до 6 месяцев, которые существенно помогут родителям

8. Дитині не обов’язково спати в ліжечку

Деякі діти відмінно сплять в колясці на свіжому повітрі. Є і такі діти, які миттєво засипають в дитячому кріслі для автомобіля. Якщо у вашої дитини теж є подібні переваги, то обов’язково скористайтеся цим.

9. Відзначайте навіть невеликі успіхи

Якщо дитина подарував вам кілька вільних годин, то вийміть з цього часу максимальну користь. Виконайте накопичилися домашні обов’язки або просто насолоджуйтеся тишею.

10. Подбайте про себе

Не соромтеся попросити про допомогу. Наприклад, бабусі і дідусі з задоволенням проведуть кілька годин у компанії малюка, поки ви будете займатися якимись особистими справами або просто підете на зустріч з подругами.

Читайте також 6 частих дитячих хвороб, про які мало говорять