10 порад для зайнятих мам, які допоможуть залишатися у формі

10 советов для занятых мам, которые помогут оставаться в форме

У сучасних мам занадто багато справ і турбот, з-за чого здається, що часу на себе практично не залишилося, але це не так. І при такому завантаженому графіку ви можете займатися спортом і залишатися у формі, навіть якщо тільки нещодавно народили малюка. А наступні поради від Womenfitness допоможуть вам у цьому:

Увімкніть тренування в свій список справ

10 советов для занятых мам, которые помогут оставаться в форме

Плануйте свій розпорядок дня заздалегідь, візьміть ручку і блокнот, запишіть все те, чим ви будете займатися сьогодні або завтра. Якщо ви бачите, що у вас є 45 хвилин вільного часу, влаштуйте тренування, а після – прийміть душ. Здається, що у нас зовсім немає часу, але воно все ж є: ви переконаєтеся, коли почнете записувати список справ на папері.

Відстежуйте свій прогрес

Немає нічого більш мотивуючого, ніж спостерігати за своїм прогресом. Також це корисно для самої тренування: адже ви будете знати, які вправи «працюють», а які ні. Ви можете робити це за допомогою програми або старим-добрим способом: завести журнал тренувань.

Займайтеся вдома

10 советов для занятых мам, которые помогут оставаться в форме

Вам необов’язково їхати в тренажерний зал або на групове заняття, адже ви втратите дорогоцінний час на те, щоб дістатися туди. Ви можете ефективно займатися вдома: для цього вам знадобиться пара гантелей і еспандер. Кращий тренажерний зал – це той, який знаходиться близько, а що може бути ближче, ніж ваш власний будинок?

Займайтеся, коли діти сплять

Найпростіше влаштувати тренування, коли діти сплять або дрімають. Коли ви їх поклали в ліжко, почніть без зволікання займатися. Наприклад, якщо ви поклали дітей спати в 8 годин вечора, переодягніться і до 20:15 ви вже будете тренуватися. В 20:45 ви закінчите тренування і відправитеся в душ. Якщо ви – жайворонок, прокиньтеся до того, як прокинулися ваші діти, і влаштуйте ранкове тренування.

Тренуйтеся з дітьми

10 советов для занятых мам, которые помогут оставаться в форме

Дітям буде приємно і весело, якщо ви буде займатися з ними. До того ж це зблизить вас. Ви можете піднімати дитину, використовуючи його як обтяження для силових вправ, або бігати, коли дитина сидить у колясці.

Влаштуйте 30-хвилинне тренування HIIT

HIIT – це високоінтенсивний інтервальний тренінг, який допоможе спалити велику кількість жиру за короткий термін. Він зміцнить ваше тіло, зробить його більш витривалим за рахунок динамічних рухів і підвищення серцевого ритму. До того ж це – ідеальний варіант для тих, у кого мало часу на тренування.

Знайдіть фітнес-клуб з дитячою кімнатою

10 советов для занятых мам, которые помогут оставаться в форме

Якщо у вас немає можливості займатися вдома (немає місця або обладнання), пошукайте тренажерний зал, де є кімната для дітей. Поки ви потієте і покращуєте фізичну форму, ваша дитина буде грати, розважатися або дізнаватися щось нове: в дитячих кімнатах малюкам пропонують цілий спектр розвиваючих ігор.

Готуйте прості і здорові страви

Не потрібно намагатися приготувати страву, яка виглядає так само, як і страву в кулінарній книзі. Найвірогідніше, ваші діти і не захочуть його їсти. Заощаджуйте собі час: готуйте швидко, смачно і корисно. Є безліч рецептів для зайнятих мам і їх дітей.

Просіть про допомогу

10 советов для занятых мам, которые помогут оставаться в форме

Не варто соромитися просити чоловіка або свою матір посидіти з дитиною, щоб у вас було трохи часу на тренування. Близькі вас люблять і хочуть, щоб ви були щасливі і здорові, тому попросіть їх про допомогу. До того ж це буде корисно для вашого малюка: він зміцнить зв’язок з іншими родичами.

Поєднайте корисне з приємним

Замість того, щоб сидіти на дивані і дивитися улюблені шоу чи серіали, робіть те ж за пробіжкою на біговій доріжці. Не витрачайте багато часу на Facebook, не приймайте довго ванну (швидкий душ додасть вам більше сил і енергії). Скоротіть час, який ви витрачаєте на ці речі, щоб було більше часу на тренування. Ви також можете слухати музику і одночасно з цим займатися. Зробіть тренування своїм пріоритетом, щоб завжди залишатися у формі.

Читайте також Чому в сучасному світі складно бути батьками