10 помилок літніх тренувань, які слід уникати

10 ошибок летних тренировок, которые следует избегать

З настанням літа багато віддають перевагу тренувань на свіжому повітрі, здійснюючи при цьому банальні помилки, які шкодять здоров’ю. Сьогодні ми розповімо вам, чого не потрібно робити під час літніх занять спортом.

Ви п’єте недостатньо води

Влітку ваш організм, як ніколи, потребує гідрації. Вода дозволяє вам регулювати температуру тіла під час занять спортом, тому пити потрібно часто. Також не варто замінювати воду різними стимуляторами, такими як кава, чай, енергетичні напої. Тільки чиста вода допоможе вам уникнути зневоднення в спеку.

10 ошибок летних тренировок, которые следует избегать

Ви не захищаєте шкіру від сонця

Раз в годину необхідно наносити на відкриті ділянки тіла сонцезахисний крем з високим SPF фактором. В іншому випадку річна тренування може обернутися сонячними опіками або зайвої пігментацією шкіри.

Ви не звертаєте уваги на час

Коли мова йде про літніх тренуваннях під відкритим небом, варто пам’ятати, що вдень сонце досягає свого піку і є особливо небезпечним для здоров’я людини. Завжди стежте за часом і не виходьте на вулицю в проміжку між 10:00 і 15:00. Краще тренуйтеся рано вранці або пізно ввечері, щоб уникнути теплового удару.

10 ошибок летних тренировок, которые следует избегать

Ви носите не правильний одяг

Одяг – ще один важливий момент, який потрібно враховувати під час тренування. Вона повинна бути легкою і світлою.

Ви піднімаєтеся вгору

Пам’ятайте про те, що в літню спеку краще займатися спортом на рівній поверхні, уникаючи підйому в гору. На висоті багато страждають від нестачі кисню і підвищення тиску.

10 ошибок летних тренировок, которые следует избегать

  • Читайте також: 4 базових елементи хорошої розтяжки

Ви займаєтеся спортом зі своєю собакою

Багато власників собак люблять бігати зі своїми вихованцями на свіжому повітрі, але спека і підвищена вологість можуть бути небезпечні для чотириногих друзів. З-за великої кількості шерсті собаки з працею переносять високу температуру, тому не варто брати їх з собою на пробіжку.

Ви забуваєте про протеїні

Не забувайте про важливість правильного харчування для підтримання енергії і нарощування м’язів. Готуйте корисні протеїнові коктейлі з сиром або бананом, щоб зберегти сили для фізичних навантажень.

10 ошибок летних тренировок, которые следует избегать

Ви зловживаєте навантаженнями

Пам’ятайте, що літня спека і спортзал з кондиціонером – це зовсім різні умови для спорту, тому і навантаження повинні відрізнятися. Будьте поблажливі до себе і зменшіть навантаження під час літніх тренувань. Пам’ятайте, що спека забирає багато сил, тому не варто геройствувати, щоб не нашкодити своєму організму.

Ви не стежите за погодою

Не тільки взимку, але і влітку потрібно стежити за погодою. Перевіряйте рівень вологості, сили вітру та температури повітря щодня, щоб розуміти, чи варто тренуватися на вулиці в той чи інший день.

10 ошибок летних тренировок, которые следует избегать

Ви ігноруєте втому

Ніколи не ігноруйте власну втому під час літньої тренування, оскільки це може бути першим симптомом теплового удару. Якщо ви відчуваєте, слабкість, запаморочення або нудоту, негайно припиняйте тренування і заходите в прохолодне приміщення.

Зверніть увагу на перераховані вище помилки і не допускайте їх під час літніх занять спортом, щоб не завдати шкоди своєму здоров’ю.

  • Читайте також: 7 щоденних рішень для дієти з низьким вмістом вуглеводів