10 перших кроків до занять йогою вдома

10 первых шагов к занятиям йогой на дому

Швидше за все, ви вже чули про користь практики йоги будинку. Завдяки їй багато людей, які змінили своє життя в кращу сторону — кожен практикуючий досягає мети, поставленої на початку, але на цьому ніхто не зупиняється на досягнутому. В процесі з’являються нові цілі, до яких хочеться прагнути.

Редакція SUPER.UA називає десять кроків до занять йогою вдома.

1. Інвентар та одяг

10 первых шагов к занятиям йогой на дому

Удома вам навіть не обов’язково мати спеціальний килимок — вистачить зручного одягу. Основне, що вам потрібно — бажання. У кожного з нас свій шлях, свої цілі.

2. Мотивація

10 первых шагов к занятиям йогой на дому

Щоб досягти бажаного, треба почати діяти. Довгі «розгойдування», вмовляння, нібито підготовка, щоб налаштуватися, не дадуть вам абсолютно ніякого результату. Ви повинні поставити собі мету і йти до неї, незважаючи ні на що.

3. Регулярність занять

10 первых шагов к занятиям йогой на дому

Вам потрібно підібрати для себе відповідний графік для занять йогою. Деякі фахівці рекомендують займатися 2 або 3 рази в тиждень, інші наполягають на тому, що треба практикувати хоча б 20 хвилин кожен день. Все залежить від ваших можливостей, головне — не женіться за швидким результатом, щоб не нашкодити собі.

4. Час занять

10 первых шагов к занятиям йогой на дому

В який час доби займатися? Якщо ви «сова», то, швидше за все, ви виберіть робити це ввечері. «Жайворонки» зазвичай люблять практикувати рано вранці.

Читайте також 5 інтерактивних тренувань вдома під будь-який вид настрою

5. Правильне дихання

10 первых шагов к занятиям йогой на дому

Дихати потрібно глибоко, рівно, спокійно, і тільки через ніс. Крім того, потрібно практикувати повне дихання (нижня, або черевна, середнє й верхнє або поверхневий). Більшість людей дихає поверхово, вони не задіють міжреберну область, а тим більше живіт. У йозі необхідно вдихати, починаючи з живота, потім розширюється область ребер, а після них грудна клітка піднімається вгору. Не треба вдихати до упору. Видих відбувається в тому ж порядку — живіт, ребра, груди. Подібне дихання насичує клітини киснем, зміцнює імунітет, покращує кровообіг. Ви помітите, як заспокоюється розум і освіжається тіло. Зазвичай у відео про те, як зайнятися йогою в домашніх умовах для початківців, є поради і вправи по правильному диханню під час виконання асан.

6. Спокійний розум

10 первых шагов к занятиям йогой на дому

Ви помічали яка мыслемешалка зазвичай у нас твориться в голові? Мозок ніколи не спить і все оцінює, коментуючи. Почавши займатися йогою, ви почнете також і практику усвідомленості своїх дій. Концентруйтеся на тому, що ви робите зараз, але не надавайте цьому великого значення, просто пробуйте відсторонено спостерігати за всім як би з боку.

7. Розслаблення

10 первых шагов к занятиям йогой на дому

Сама по собі йога допомагає досягти розслаблення і заспокоєння тіла, розуму і емоцій завдяки вправам, концентрації та диханню. Після напруги обов’язково идетрасслабление. Кожне заняття закінчується Шавасаною — позою трупа, де необхідний досягти стану повної релаксації, ні 1-на м’яз тіла не повинна бути напружена. В це час ви пізнаєте всю енергію, яку отримали під час заняття, тому ця поза так важлива.

8. Відеоуроки

10 первых шагов к занятиям йогой на дому

Тим, хто цікавиться, як зайнятися йогою вдома, можна знайти відео, в яких детально розповідається і показується, як правильно виконується та чи інша вправа. Таким чином, ви поступово самі складете для себе комплекс, який буде заряджати вас бадьорістю на цілий день і допоможе знімати напругу.

9. Йога для схуднення

10 первых шагов к занятиям йогой на дому

Якою б комплекс асан ви не підібрали для себе, через кілька місяців тренувань ви помітите, що тіло стало набагато гнучкіше, розтяжка сильно покращилася, а ваші обсяги і вага поступово зменшуються.

Звичайно, практика з інструктором краще, ніж заняття йогою в домашніх умовах, але не всі мають таку можливість.

10. Задоволення

10 первых шагов к занятиям йогой на дому

Будь-яке заняття йогою для початківців в домашніх умовах, не залежно від того робите ви вправи з відеоуроками або підбирали комплекс самі, має приносити вам задоволення. Не поспішаєте, насолоджуйтеся плавними рухами, дихайте рівно і спокійно, спостерігайте за собою.

Читайте також 15-хвилинна вогняна тренування на випадок, якщо потрібно спалити багато калорій