10 ознак свідомої відмови від щастя

10 признаков сознательного отказа от счастья

Ви думаєте, що свідомо відмовитися від щастя неможливо? Багато хто думає, що так не буває адже всі ми прагнемо до того, щоб стати щасливими! На жаль, трапляються ситуації, коли людина сама того не відаючи свідомо відмовляє від того, чого насправді прагне.

Редакція SUPER.UA називає 10 ознак, завдяки яким ви зможете зрозуміти, відмовляєтеся ви від щастя.

1. Вам подобається бути жертвою

10 признаков сознательного отказа от счастья

Ви притягуєте до себе ситуації, в яких буваєте жертвою, ображаєтеся на когось або перелаживаете відповідальність за ваші проблеми на іншого. Наприклад, ви постійно відмовляєтеся від пропозиції друзів відправитися у вихідні на пікнік, тому що не любите відпочивати на природі. Але коли друзі вирушили без вас і не запропонували вам приєднатися, ви образилися на них і проплакали весь день.

В наступний раз не варто ображатися на друзів, а потрібно тверезо оцінити ситуацію. Чому вам не зателефонували? Можливо, тому що знають, що ви не любите лісові вилазки, а не тому що вони вас не люблять і не хочуть з вами провести час.

2. Ви постійно думаєте про минуле

10 признаков сознательного отказа от счастья

Минуло вже кілька років з останніх невдалих відносин, а ви все ще згадуєте вашого попереднього партнера. У цей час ваші подруги виходять заміж або зустрічаються чоловіками, обожаемы і улюблені.

Замість того, щоб жити минулим, розширте свій кругозір. Не аналізуйте минулі помилки, а думайте про те, як використовувати минулий досвід для побудови нових відносин.

3. Ви не любите себе

10 признаков сознательного отказа от счастья

Коли всі навколо закохуються і виходять заміж, ви думаєте про те, що ви не гідні любові. Ви вважаєте себе не ідеальною, не такою красивою, не такою розумною і ще довгий список, у якому ви “варта“.

Сядьте і спокійно складіть список тих якостей характеру, за які ви себе любите і читайте його щоранку і щовечора до тих пір, поки не зрозумієте, що любите і приймаєте себе такою, яка ви є.

4. Ви багато переживаєте

10 признаков сознательного отказа от счастья

Ви дивитеся сумні новини по телевізору і читаєте сумну хроніку про те, що запаси води в Африці мінімальні, у світі фінансова криза, багато людей голодує і т. д. Після таких новин, ви переварюєте всю цю інформацію і приймаєте все близько до серця. У той час як інші насолоджуються життям, дивляться комедії або читають цікаву книгу, ви страждаєте.

Не переживайте з приводу і перестаньте годувати себе шкідливою і негативною інформацією. Читайте романи зі щасливим кінцем, знайдіть собі хобі, зустрічайтеся з людьми. Іншими словами, проводите час з позитивом.

5. Ви шукайте крайнього

10 признаков сознательного отказа от счастья

Ви рідко зізнаєтеся собі в тому, що ви самі винні у ваших проблемах. Вам трохи легше знайти крайнього і перекласти на нього всю відповідальність.

Краще тверезо аналізувати ситуації, не шукайте винуватого. Проаналізуйте свою поведінку, щоб наступного разу вчинити по-іншому.

6. Ви чекаєте принца на білому коні

10 признаков сознательного отказа от счастья

Вашою улюбленою казкою в дитинстві була «Попелюшка»? А зараз ви захоплюєтеся романтичними мелодрамами, де головні герої випадково зустріли один одного на пробіжці, закохалися і вже через місяць одружилися?

Перестаньте так робити і не чекайте дива. Звичайно, хороші люди заслуговують на щастя, але не завжди і не всім воно приходить просто так.

7. Ви порівнюєте себе з іншими

10 признаков сознательного отказа от счастья

Ваша подруга вище вас. У колеги більше заробітна плата. У сестри є чоловік, а у вас немає. І ще довгий список таких ситуацій, в яких ви порівнюєте себе з іншими.

Замість цього, знову складіть список своїх плюсів і сконцентруйтеся на себе. Витрачайте енергію, щоб спостерігати за собою, щоб радіти своїм успіхам, замість того, що б весь час дивитися на іншу людину.

8. Ви заздрите

10 признаков сознательного отказа от счастья

Заздрість – абсолютно нормальне почуття, але тільки в розумних межах.

Не витрачайте свою енергію і не турбуйтеся з-за того, що у когось є, приміром, автомобіль, а у вас немає. Краще робіть певні дії, щоб і у вас він з’явився.

9. Ви бачите негатив у всьому

10 признаков сознательного отказа от счастья

Для кого-то склянка наполовину повний, але для вас він завжди наполовину порожній. У той час, коли одна людина радіє літнього дощику, ви думаєте про те, що сьогодні промокнете і буде скрізь бруд.

Варто вам відчути негативні емоції щодо чого-небудь, спробуйте знайти в цьому щось хороше.

10. Ви не вірите в свої сили

10 признаков сознательного отказа от счастья

Ви не вірите в себе і вважаєте себе невдахою. У той же час, ви спостерігаєте за успіхами інших людей, які раніше були менш підковані, приміром, у вашій професійній сфері, а зараз досягли успіху. Чому так сталося? Може, тому, що вони вірили в себе і не боялися зробити 1-й крок.

Якщо важко і віри в себе мало, випишіть собі пару тверджень про віру в себе, про успіх, про вашій силі і читайте їх перед дзеркалом щоранку.

Читайте також 10 важливих кроків, які борються з комплексами