Історія походження губної помади — Стиль життя —

0История происхождения губной помады - Стиль жизни - Еволюція губної помадыФото: pixabay.com/ru

Напевно, самий популярний вид декоративної косметики — губна помада. Не дивно, що жінки скуповують її в таких кількостях. Вчені підрахували, що жінка з’їдає три кілограми помади за все життя, що цікаво — чоловік з’їдає в кілька разів більше. З губ жінок, природно. Ми пропонуємо вам дізнатися історію це воістину жіночого продукту.

Популярна теорія, що губну помаду винайшла давньоєгипетська цариця Клеопатра. Версія, звичайно, захоплююча, але фахівці з нею не згодні. За даними істориків, перші спроби прикрасити губи були зроблені доісторичними жінками в льодовиковому періоді. Так, уже в той час жінкам хотілося уваги.

Стародавні жінки використовували для приготування помади фарбувальні речовини і стебла рослин. Звичайно, такий склад довго на губах не тримався.

За часів правління фараонів помада була незмінним атрибутом, що супроводжували знатну жінку на той світ, щоб після смерті вона могла виглядати чудово. Цікавий факт: в Стародавньому Єгипті помада використовувалася не для додання обсягу губ, а навпаки — для їх зменшення. Саме в той час велике поширення почали отримувати темні відтінки, роблять губи тонше.

История происхождения губной помады - Стиль жизни - Напевно, самий популярний вид декоративної косметики — губна помадаФото: pixabay.com/ru

В античні часи, коли «балом правили» білила зі ртуттю, помада не здавала позицій. Але в цю епоху популярним відтінком був коричневий.

У Греції і Римі помада знайшла нове життя: до неї почали додавати більше компонентів, наприклад, глину.

Однак в середньовічній Європі такого жіночим аксесуаром були не раді. Церква вважала помаду диявольським продуктом, а тих, хто нею користується його поплічниками. Знаходилися сміливі жінки, які таємно купували помаду і могли нею користуватися, не боячись гніву церкви.

Епоха Відродження була сприятливим часом для жінок, охочих прикрасити себе. Інша справа, що прекрасна стать зловживав кількістю косметики, але це було тільки на руку виробникам. В цей час палітра відтінків стала значно ширше.

Косметика стала настільки поширеним явищем, що в Англії 17-го століття прийняли закон: якщо чоловік після весілля побачить дружину без косметики і вона виявиться не настільки прекрасна, як до заміжжя, він може вимагати розлучення.

Французьке суспільство ввів нове правило: помадою можуть користуватися тільки чоловіки, щоб виділяти губи на тлі білого особи. Добре, що це правило пішло разом зі смертю Людовика XVI. Жінки отримали доступ до косметики тільки в 19-му столітті, і то їй могли користуватися актриси, репутація яких була на найнижчому рівні. Жінки середнього достатку вважали помаду вульгарним продуктом.

История происхождения губной помады - Стиль жизни - Цей відтінок досить популярний серед сміливих барышеньФото: pixabay.com/ru

Проте в кінці 19-го століття пристрасті вщухли, і доступ до помаді отримали жінки всіх верств суспільства.

Саме французам належить ідея зробити помаду ароматною. Для цього був використаний екстракт винограду. До початку 20-го століття помада увійшла в косметичку кожної поважаючої себе француженки. Але тріумфом довгий час игнорируемого косметичного засобу стала виставка в Нідерландах в 1903 році, після чого помада отримала визнання жінок з усього світу.

Величезну роль у популяризації помади зіграв кінематограф. «Великий німий» відкрив світові моду на біле обличчя з величезними палаючими очима і не те що підфарбовані, а прямо-таки намальованим ротом самого кольору стиглого винограду. Грета Гарбо, Марлен Дітріх, Джоан Кроуфорд — зірки чорно-білого кіно — стали законодательницами «модних губ», мільйони жінок у всьому світі намагалися бути схожими на них.

З появою кінематографа, спочатку чорно-білого, велике поширення отримала темна помада, переважно червоних відтінків. Змінювався тільки спосіб нанесення для додання губам певної форми. Все почалося з класичної форми, яку називали «Бутон троянди». Цю форму ввів у моду голлівудський візажист Макс Фактор. Потім пішла низка експериментів з формою: від «припухлих» губ до чітко окреслених.

История происхождения губной помады - Стиль жизни - Повірте, помада може стати в нагоді в самий несподіваний момент!Фото: pixabay.com/ru

Весь цей час виробники намагалися знайти спосіб зробити помаду більш стійкою. Цей «подвиг» скоїв Макс Фактор-молодший, який шляхом додавання різних синтетичних компонентів домігся відносної стійкості помади. Тепер жінки могли цілуватися, не побоюючись за макіяж.

У часи Другої світової війни виробництво помади скоротилося через відсутність потрібних масел, але жінки все одно продовжували їй користуватися, тим самим надаючи собі впевненості.

Починаючи з 70-х років колірна палітра зростала і зміцнювалась: з’явилися «нюдовые» відтінки, через десять років в епоху панку і року популярність завоювала темно-червона помада, щоправда, мода на неї пройшла, але в наш час цей відтінок досить популярний серед сміливих дівчат.

Сьогодні помада перетворився у модний аксесуар. Велике значення надається футляру: якщо жінка дістає золотистий тюбик відомої марки, вона підкреслює свій статус.

Ми настійно рекомендуємо мати хоча б кілька відтінків в косметичці. Повірте, помада може стати в нагоді в самий несподіваний момент!